مترو

تلفن سانترال مترو

در دوران انقلاب صنعتی بیشتر مردم به جای کشاورزی به کارهای صنعتی و کار در کارخانه ها رو آوردند. به همین دلیل مجبور بودند در شهرها زندگی کنند و همچنین مسیرهای سطح زمین ماننده جاده ها و … به دلیل استفاده همزمان از اسب ها و درشکه ها و همچنین اتومبیل های اولیه بسیار شلوغ و پر رفت و آمد شدند. بطوریکه این شلوغی در بسیاری از موارد منجر به درگیری های شدید میان شهروندان می شد و برای جابجایی در بین شهر به دلیل ترافیک ایجاد شده، شاید ساعت ها زمان نیاز بود. این مشکلات باعث شد تا مسئولین شهر، فکری برای یک سامانه حمل و نقل عمومی جدید برای زنده نگه داشتن شهر کنند و موفق به طراحی و پیاده سازی ایده مترو و تونل های زیر زمینی در شهرهای بزرگ شدند. در این مقاله با کاربرد و کارآمدی تلفن سانترال مترو آشنایی پیدا خواهیم کرد.

 

تلفن سانترال مترو

 

با توجه به افزایش روز افزون ترافیک و تردد شهری و نیاز مبرم به استفاده از سرویس های حمل و نقل عمومی و از طرفی با توجه به رشد جمعیت در شهرهای بزرگ، بالا رفتن سفرهای درون شهری و عوارض ناشی از ترافیک و آلودگی هوا و همینطور افزایش مصرف سوخت در همه شهر های بزرگ، نیاز به ناوگان حمل و نقل عمومی کارآمد، ضرورت پیدا کرده است ولیکن با توجه به تراکم بالا و محدودیت فضای خیابان ها و سطح زمین، استفاده از تونل های زیر زمینی و مترو یکی از بهترین گزینه های می باشد.

 

حقیقتا مترو سیستمی است که از آن برای جابجایی انبوه مسافران استفاده می شود. و طبق استانداردهای بین المللی ظرفیت آن باید بین ۱۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ نفر در ساعت باشد. این ناوگان حمل و نقل بصورت کاملا حفاظت شده و معمولا در بافت درون شهری تردد دارد و بصورت زیر زمینی ماموریت خود را انجام می دهد که پروژه های تاسیساتی آن در انواع عمق نسبت به سطح زمین طراحی و اجرا می شود. قطار مترو به دلیل حمل و جابجایی مسافران از حساسیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل باید تلفن سانترال به سیستم سانترال مرکزی متصل باشد تا ارتباطی تنگاتنگ میان راهبران (رانندگان) قطارهای مترو و ایستگاه هایی که در حال گذر از آن ها است، وجود داشته باشد.

 

لزوم بهره گیری از تلفن سانترال مترو

تلفن سانترال مترو همواره باید در هر شرایطی و در کمترین زمان در دسترس باشد تا در صورت بروز هر گونه خطری، هر یک از طرفین تماس بتوانند با اطلاع از مشکل یا موضوعات پیش آمده، از بروز هرگونه آسیبی جلوگیری کنند. بدلیل وجود قطارهای شهری و حرکت در مسیرهای متفاوت، این ارتباط تاثیرگذارتر به چشم می آید، زیرا عدم هماهنگی با ایستگاه در حال ورود و سرعت بالای قطارها، امکان تصادف و برخورد دو قطار با یکدیگر را پررنگ تر می کند. همچنین می توان با توجه به دلایل این چنینی، وجود ارتباط مطمئن را با مسئول هر ایستگاه از طریق تلفن سانترال مترو الزامی دانست.

 

سانترال پاناسونیک مترو

 

پس از آگاهی از لزوم این ارتباط باید به دنبال راه ارتباطی مطمئن رفت تا هر یک از طرفین در کمترین زمان ممکن، دسترسی به شخص مورد نظر را داشته باشند تا در مورد هر موضوع یا مسئله ای بتوانند از طریق تلفن سانترال مترو به گفتگو بپردازند. موارد مطرح شده و نیز سایر موارد از این دست، در کنار یکدیگر نیازمند سیستم ارتباطی پیشرفته ای است که وجود آن در مترو الزامی است.

 

پیشنهاد مرکز فروش سانترال پاناسونیک

با توجه به این موضوع که قطارهای مترو، نیرو و قدرت خود را از طریق برق فشار قوی تامین می کنند، پس قطعا در تمام طول مسیر، کابل کشی وجود دارد و همانطور که می دانید برق فشار قوی همواره در شعاعی ثابت در دور خود سیگنال مغناطیسی قوی و البته خطرناکی ایجاد می کند که ممکن است با ورود هر فردی به این شعاع، دچار آسیب دیدگی جبران ناپذیری بشود. این سیگنال در برخی موارد امکان دارد روی سیستم های ارتباطی راننده و افراد حاضر در ایستگاه تاثیر بگذارد و به همین دلیل وجود سیستم پرقدرت دکت کار را برای طرفین بسیار راحت می کند.

 

سیستم سلولی دکت

دکت که تلفنی بیسیم با آنتن دهی فراوان است (برد مذکور با توجه به آنتن های به کار رفته، متغیر است) به افراد این اجازه را می دهد که در هر شرایطی با شخص مورد نظر خود تماس برقرار کنند. این سیستم در مترو به این دلیل توصیه می شود که وجود آنتن های سلولی IP و تلفن های خاص با مقاومت و نیز برد بالا در هر شرایطی و در هر مکانی (جاهایی که ممکن است ارتباط بیسیم در تونل های مترو، پوشش مناسبی را ارائه ندهد) قابل استفاده باشد و همچنین پوشش بسیار زیاد و قدرت بالا در پذیرش و تعریف تلفن های زیاد باعث می شود تا به راحتی هر راننده و هر فرد مسئولی در ایستگاه های مترو با یکدیگر مکالمه مطلوبی را داشته باشند. همچنین از مزیت های بسیار مناسب این سیستم عدم اختلال در مکالمه و عدم ایجاد نویز و یا شنود است که محرمانه بودن تماس ها را تضمین می کند.

 

دستگاه سانترال پاناسونیک

تلفن های دکت و در کل سیستم دکت به تنهایی قابلیت پیاده سازی ندارند و با تعریف شدن در دستگاه سانترال به مجموعه مترو خدمات رسانی می کنند. به همین دلیل استفاده از دستگاه سانترال برای استفاده کردن از گوشی بی سیم پاناسونیک الزامی است. به همین منظور برای استفاده از تلفن سانترال در مترو، استفاده از دستگاه سانترال پرظرفیت و تحت شبکه در کنار تلفن سانترال دکت پیشنهاد می گردد. سانترال پاناسونیک با استفاده از تلفن بی سیم دکت و آنتن ها و تکرار کننده ها می تواند تلفن سانترال مترو را به بهترین روش مدیریت کند.