هتل ها

هتل ها در افکار عمومی همواره به مکان هایی گفته می شده که دارای امکانات رفاهی بسیار مناسبی هستند. از این رو هتل ها و مراکز تفریحی مشابه در تلاش هستند تا با ارائه بهترین خدمات، در جلب رضایت مشتریان خود گام های موثری بردارند.

 

سانترال هتل مهمانسرا

 

انجام امورات تاسیساتی بخصوص در حوزه تکنولوژی و ارتباطات در هتل ها و مراکز این چنینی نیاز به تیمی متخصص با حضور کارشناسان زبده و البته سرپرستی دارد که علاوه بر آشنایی با فعالیت های هر بخش از هتل، بتواند نیازهای حال و حتی آینده مجموعه را پیش بینی، کنترل و مدیریت نموده و بر اساس یک برنامه مدون، استقرار سیستم ها را با تیم مربوطه آغاز نماید.

 

در کنار سامانه هایی که در اکثر هتل ها و میهمان سراها وظیفه امنیت و کنترل اماکن عمومی را دارند (از جمله دوربین های مداربسته، سیستم هوشمند اطفاء حریق و غیره)، لزوم وجود مرکز تلفن (دستگاه سانترال) که بتوان به واسطه آن مدیریتی بر هزینه های تماس های گرفته شده از هر اتاق و قسمت هتل داشت، بصورت جدی احساس می شود.

 

از جمله نیازهای عمده که می توان برای یک هتل در نظر گرفت، می شود به موارد زیر اشاره داشت:

  • نیاز به تماس آسان و رایگان اتاق های مسافران با بخش های گوناگون خدماتی هتل
  • امکان استعلام هزینه تماس های تلفنی هر مسافر در مدت حضور در هتل
  • مشاهده وضعیت پر یا خالی بودن هر اتاق
  • کنترل ورود و خروج مسافر

 

دستگاه سانترال مرکز اقامتی و تفریحی

 

کمپانی بزرگ پاناسونیک با تولید سیستم مخابراتی سانترال توانسته است تحولی شگرف در عرصه مدیریت هوشمند تماس ها، هزینه های مربوطه، میزان ترافیک ارتباطی و مواردی از این دست گردد که برای صنعت هتل داری و گردشگری نیز بسیار کاربرد خواهد داشت. با توجه به ۲ نوع پذیرش (رزرو) حضوری و تلفنی در هتل ها، نیاز به وجود سیستم سانترال بسیار ضروری است چرا که تماس های ورودی می بایست بین تمامی اپراتورهای پذیرش هتل تقسیم شده و در صورت مشغول بودن تمامی اپراتورهای مذکور، مرکز مخابرات مستقر شده با پخش پیغام های از پیش ضبط و تعریف شده برای تماس گیرنده، بعنوان یک مسئول پذیرش عمل کرده و او را هدایت خواهد کرد. این امر سبب می شود تا بیشترین کارآیی در خصوص اپراتورهای پذیرش منظور شده و از طرفی هیچ کدام از تماس های ورودی (مشتری پذیرش) از دست نروند.

 

تجهیزات پیشنهادی گروه فنی مهندسی ارتباط

دستگاه های سانترال پرظرفیت دیجیتال که در دسته بندی های سانترال پاناسونیک با نام سری KX-TDA شناخته می شوند، پیشنهاد گروه فنی مهندسی ارتباط برای مجموعه هتل ها و مراکز اقامتی و تفریحی خواهد بود. این سری از مراکز تلفن سانترال پاناسونیک، کلیه نیازهای گفته شده در این مقاله را پوشش می دهند. برای هر کدام از بخش های خدماتی هتل، استقرار تلفن های دیجیتال که امکان مشاهده شماره داخلی به همراه نام تماس گیرنده را فراهم می سازد و برای هر اتاق، استقرار تلفن آنالوگ که نیاز برقراری تماس را برآورده می کند، پیشنهاد می شود.

دستگاه های سانترال پاناسونیک مذکور قابلیت این را دارند تا با برنامه ریزی ها و تنظیمات دلخواه اعمالی، زمان مکالمات خروجی مسافرین را محدود ساخته و یا اقدام به بستن صفر و یا دو صفر برای همه و یا تنها برخی از شماره داخلی ها کرد.