بیمارستان ها

سانترال بیمارستان ها

هر مجموعه ای برای بهبود روند ارتباطات و جلوگیری از رفت و آمدهای اضافه باید از سیستمی استفاده کند که بتواند تمام نیازهای مجموعه را برطرف کند. به همین منظور وجود دستگاهی که بتواند با کمترین هزینه بیشترین کارایی را داشته باشد بسیار احساس می شود. همانطور که از نام بیمارستان مشخص است، این فضا مکانی برای تیمار داری و درمان بیماران است که از سوی پزشکان، جراحان، پرستاران و دیگر متخصصان انجام می گیرد. هماهنگ سازی و یا دسترسی آسان به این افراد یکی از مهم ترین کارهایی است که باید در اینگونه محیط ها صورت گیرد. دسترسی آسان به معنی سهولت در دریافت و یا انتقال اطلاعات و یا فراخواندن فرد مورد نظر به جایگاهی خاص بدون ایجاد مزاحمت و بر هم زدن نظم و آرامش آن محیط است و سانترال بیمارستان ها می تواند در این زمینه کمک شایانی داشته باشد. همراه ما باشید تا با کاربرد سانترال بیمارستان ها آشنا شوید…

 

سانترال بیمارستان ها

 

راهکار پاناسونیک

اکثر مجموعه ها دارای یک نوع کاربر هستند که کارمندان مجموعه به حساب می آیند اما در بیمارستان دو کاربر خطوط شهری وجود دارد. کاربر اول کارکنان بیمارستان هستند که نیازهای بنیادین این مجموعه را می توان به شرح زیر بیان نمود:

  • سیستم پیج(فراخوانی) به صورت فردی و یا گروهی
  • مدیریت خطوط شهری متعدد
  • مدیریت داخلی (کاربران) فراوان با امکان برنامه ریزی متفاوت
  • پوشش تلفن بیسیم در محدوده بیمارستان
  • سیستم ثبت و چاپ میزان مکالمه هر داخلی

 

سیستم پیج(فراخوانی) به صورت فردی و یا گروهی

سرویس فراخواندن افراد و یا پیج در بیمارستان نیازی اساسی و مبرم به حساب می آید. توسط این سرویس سانترال بیمارستان ها می توان فرد مورد نظر را فراخوانده و به واحد مورد نظر ارتباط داد. گاهی نیاز می شود که امری را برای تمام کاربران به صورت همزمان اعلام نمایید که می توان از پیج گروهی استفاده نمود که در این شرایط استفاده از پیج گروهی آسان ترین و مطمئن ترین روش ممکن است.

 

مدیریت خطوط شهری متعدد

وجود چندین خط شهری و یا یک خط شهری خاص با امکاناتی ویژه در بیمارستان دور از ذهن نیست. در دستگاه سانترال پاناسونیک مدیریت و پشتیبانی از این خطوط به گونه ای طراحی شده که برای کاربران به راحتی قابل لمس است.

 

مدیریت داخلی (کاربران) فراوان با امکان برنامه ریزی متفاوت

در دستگاه سانترال پاناسونیک می توان هر داخلی را متناسب با نوع کاربری خود تنظیم و برنامه ریزی نمود. بیمارستان به دلیل شرایط کاری مهمی که دارد باید از سیستم های ارتباطی به بهترین شکل ممکن بهره گیرد. به همین دلیل باید زمان مکالمه و نوع مکالمه را در سانترال بیمارستان ها محدود نمود. این محدودیت ها در دو دسته کاربران متفاوت است. به طور مثال می توان برنامه ریزی خطوط بیماران، در نوع شماره گیری اعم از بستن صفر و یا دوصفر بند و یا زمان مکالمه را محدود کرد.

 

پوشش تلفن بی سیم در محدوده بیمارستان

 

تلفن سانترال بیمارستان ها

 

بیمارستان ها اصولا ساختمان هایی با وسعت زیاد و طبقاتی شکل هستند. دکتر ها و یا پرستاران همواره در این طبقات در حال رفت و آمد هستند. در بین افراد همراه اشخاصی پیدا می شوند که هر لحظه ممکن است در بخشی از بیمارستان به حضور آنان نیاز پیدا شود به همین دلیل باید از سیستم سلولی دکت استفاده نمود. با قرار دادن پایه (آنتن سلولی دکت) در بیمارستان و تهیه گوشی تلفن دکت می توان این اطمینان را داشت که این افراد در هر لحظه و هر جایی که از بیمارستان حضور داشته باشند می توانند پاسخ گوی تماس باشند و سریعا به محل مورد نظر اعزام شوند.

 

سیستم ثبت و چاپ میزان مکالمه هر داخلی

در بیمارستان ها کلیه بیماران به خطوط شهری دسترسی دارند و متناسب با سطح دسترسی که در سانترال طرح ریزی شده است می توانند تماس های تلفنی برقرار کنند. این تماس ها تماما باید به صورت فاکتور و برگه ای با ریز جزئیات چاپ شود و در هنگام مرخصی بیمار باید پرداخت گردد. برای این کار باید دستگاه سانترال بیمارستان ها را به سیستمی مجهز نمود که بتواند از تماس های هر داخلی گزارش گیری کند و بتواند در هر زمان این گزارش را ارائه کند.

 

تجهیزات پیشنهادی گروه فنی مهندسی ارتباط

در مطالب بالا نیازهای پایه و اصلی یک بیمارستان در رابطه با سیستم های ارتباطی مورد نقد و بررسی قرار گرفت. در این بخش به راهکاری برای انتخاب نوع سیستم مورد نیاز می پردازیم. با توجه به نیازهای بیمارستان استفاده از سانترال پر ظرفیت دیجیتال سری KX-TDA توسط این گروه فنی و مهندسی به مدیریت بیمارستان پیشنهاد می شود و برای استفاده از تلفن ها و با توجه به متفاوت بودن کاربران، استفاده از سه تلفن زیر بهترین راه حل ممکن است:

  • تلفن رومیزی دیجیتال برای واحد های اداری
  • تلفن رومیزی آنالوگ برای بیماران
  • تلفن بی سیم دکت برای کادر حیاتی بیمارستان (دکتر ها)