پیغام گیر سانترال پاناسونیک ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۱      بازدید: 853 بار

دستگاه سانترال کم ظرفیت مانند KX-TES824 امکاناتی خاص خود را دارد که متناسب با نیاز کاربران فعال سازی خواهد شد. این محصول مختص شرکت های کوچک با تعداد کاربرانی محدود است. اما باز هم سرویس پیغام گیر سانترال پاناسونیک امکانی است که در نظر گرفته شده است که می توان با تنظیم زمان ضبط پیغام در سانترال پاناسونیک قابلیت هایی وصف نشدنی را به مجموعه اضافه کرد تا در هیچ زمانی هیچ تماسی بدون پاسخ نباشد.

پیغام گیر سانترال پاناسونیک

 

سانترال کم ظرفیت پاناسونیک دارای ۳ جای کارت است که می توان متناسب با نیاز کاربران از کارت های موجود مانند خط شهری و خط داخلی و… دستگاه استفاده نمود. یکی از این کارت های انتخابی، کارت پیغام گیر BV است که قابل اتصال به سانترال و گنجایشی ۶۰ دقیقه ای برای ضبط پیغام دارد. این کارت با متصل شدن به دستگاه مکانیزم و روندی جدید را وارد مجموعه می کند که در صورت عدم پاسخگویی تماس از طرف تلفن سانترال فرد را به پیغام گیر هوشمند مرتبط می کند و با توجه به زمان ضبط پیغام در سانترال پاناسونیک اجازه بیان پیغام را به کاربر می دهد.

 

توسط کد ۲۱۴ سانترال می توان مشخص نمود که هر تماسی که به این سرویس پیغام گیری منتقل می شود چه مدت اجازه ضبط پیغام را دارد. این زمان که بین ۱ تا ۲۰ دقیقه برای هر تماس است، قابل تنظیم و برنامه ریزی است. توصیه می شود زمانی معقول را برای هر پیغام در نظر بگیرید و در صورت دریافت پیغام آن را شنیده و در صورت امکان پاک نمائید تا حافظه کارت برای موارد غیرضروری اشغال نشود.

 

برای فعال سازی پیغام گیر سانترال پاناسونیک مراحل زیر را انجام دهید…

 

  • وارد حالت برنامه ریزی شوید.
  • کد سانترال “۲۱۴” را وارد کنید.
  • با فشار دادن SP-PHONE وارد حالت انتخاب گزینه خواهید شد.
  • با استفاده از کلید AUTO ANS گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
  • توسط  STORE  اطلاعات وارد شده ذخیره می شود.
  • با کمک گرفتن از کلید HOLD می توانید از این برنامه خارج شوید.

 

دانلود با لینک مستقیم حجم فایل : 0.30 مگابایت رمز فایل : ertebatgroup.com
عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید