فعال کردن تایمر برای داخلی ها ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷      بازدید: 187 بار

محدود کردن مدت مکالمه یکی از بیشترین درخواست هایی است که در نمایندگی های پاناسونیک همواره ثبت می شود تا کارشناسان آن را فعال سازی کنند. در این مقاله آموزش سانترال به فعال کردن تایمر برای داخلی ها خواهیم پرداخت. بدین معنا که با ورود به حالت برنامه ریزی دستگاه و اجرا مراحل بیان شده می توانید زمان مکالمات و تماس های خروجی را کوتاه کرده و به بهترین شکل مدیریت کنید.

 

فعال کردن تایمر برای داخلی ها

 

 

این امر باعث می شود تا هزینه های تماس در شرکت های کاهش یابد اما هیچ گاه نمی تواند عاملی بازدارنده و مثبت باشد و نکته دیگر این است که وجهه شرکت را کمی خدشه دار می کند. تصور کنید در حین مکالمه با یکی از مشتریان شرکت تماس قطع شود و فرد با بی اعتمادی کامل به ادامه همکاری با مجموعه مکالمه ای جدید را آغاز می کند. البته می توان این برنامه ریزی را برای افراد و داخلی هایی خاص در مجموعه پیاده سازی نمود.

سیستم های ارتباطی سانترال به کاربران خود امکاناتی بی نظیر ارائه می دهند. یکی از این برنامه ها، تایمر است که توسط کد سانترال ۲۱۲ تنظیمات آن انجام می شود. توسط برنامه تایمر می توان مکالمات داخلی های سانترال را تنظیم و مشخص نمود. توسط کد سانترال ۶۱۳ می توان برای داخلی های مورد نظر این محدودیت را فعال و اعمل نمود. برای برنامه ریزی تمام داخلی های تلفن سانترال از کلید * استفاده شود.

 

 

برای فعال کردن تایمر برای داخلی ها مراحل زیر را انجام دهید…

  • وارد حالت برنامه ریزی شوید.
  • کد برنامه “۶۱۳” را وارد کنید.
  • با فشار دادن SP-PHONE وارد حالت انتخاب گزینه خواهید شد.
  • شماره گیر جک داخلی مورد نظر را وارد کنید.
  • با کلید AUTO ANS گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
  • توسط  STORE  اطلاعات وارد شده ذخیره می شود.
  • با کلید HOLD  می توانید از این برنامه خارج شوید.

 

دانلود با لینک مستقیم حجم فایل : 0.1 مگابایت رمز فایل : ertebatgroup.com
عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید