تنظیم زمان انتظار تماس ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۸:۰۰      بازدید: 22 بار

سری کم ظرفیت پاناسونیک سیستمی آنالوگ است. به همین دلیل ممکن است در صورتی که تعداد تماس های دریافتی شما زیاد باشد برای تلفن های معمولی که دارای صفحه نمایشگر هستند نتواند در زمانی کوتاه مثلاً یک ثانیه اطلاعات را به خوبی و کامل نمایش دهد. با استفاده از کد سانترال ۶۲۷ میتوانید تنظیم زمان انتظار تماس را بین ۰ تا ۱۵ ثانیه مشخص کنید. این مدت زمان دقیقاً فاصله ای است که سانترال بین ارسال هر تماس صبر می کند. این مدت زمان را باید تایمی معقول درنظرگرفت، فاصله ۱۵ ثانیه شاید بسیار بد و طولانی باشد و فاصله یک ثانیه به گونه‌ای باشد که گاهی اطلاعات به صورت ناقص بر روی LCD تلفن معمولی ارسال شود و نتواند آن را به صورت کامل نمایش دهد.

 

مطالعه اطلاعات تکمیلی در مورد تلفن بی سیم پاناسونیک با کلیک بر روی همان کلمات آبی رنگ.

 

منظور از تلفن معمولی پاناسونیک چیست؟

دستگاه سانترال این امکان را دارد تا بتوانید از تلفن های ساده نیز استفاده کنید. تلفن بیسیم و تلفن های رومیزی که دارای صفحه نمایشگر نیز نیستند. این امکان به دلیل کاهش هزینه خرید و استفاده بهینه از امکانات فراهم شده است. این برنامه‌ریزی در حقیقت برای این دسته از گوشی‌ها است زیرا گوشی های کارشناسی پاناسونیک به راحتی این قابلیت را پشتیبانی می کنند و دیگر نیازی به اجرای تنظیمات نیست.

 

برای مشاهده تمامی کدهای سانترال TES824 بر روی همان کلمات آبی رنگ کلیک کنید.

 

اگر دقت کرده باشید در تلفن بیسیم در صورت دریافت تماس حتی زمانی که مستقیم به خط شهری متصل است زمانی حدود یک الی دو ثانیه طول میکشد تا شماره فرد تماس گیرنده نمایش داده شود. در صورتی که آن شماره در دفترچه تلفن ذخیره شده باشد تاثیری در کاهش مدت زمان نمایش شماره نخواهد داشت.

 

تنظیم زمان انتظار تماس | سری فایل PDF آموزش نصب دستگاه سانترال

 

این ویژگی و امکان در حالتی که استفاده شخصی باشد قابل اجرا نیست و اصلاً کاربردی هم نبوده. اما در شرکت‌ها هر یک ثانیه تاخیر در پاسخگویی می تواند یک نمره منفی در مشتری مداری باشد. پس از انجام این گونه تنظیمات و برنامه‌ریزی‌ها می‌تواند در افزایش کیفیت پاسخگویی و بهبود روند مشتری‌مداری راهگشا باشد.

 

پیشنهاد ما به شما این است که اگر تا به حال برنامه ریزی سانترال را انجام نداده اید و یا آشنایی بسیار کمی با این سیستم مرکز تماس دارید این کار را به کارشناس فنی بسپارید برای ثبت درخواست و اعزام کارشناس با شماره ۸۸۹۴۱۰۰۰ تماس بگیرید.

 

برای فعال سازی تنظیم زمان انتظار تماس مراحل زیر را انجام دهید…

  • وارد حالت برنامه ریزی شوید.
  • کد “۶۲۷” را وارد کنید.
  • با فشار دادن SP-PHONE وارد حالت انتخاب گزینه خواهید شد.
  • شماره گیر جک داخلی مورد نظر را وارد کنید.
  • با کلید AUTO ANS گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
  • توسط  STORE  اطلاعات وارد شده ذخیره می شود.
  • با کلید HOLD  می توانید از این برنامه خارج شوید.
دانلود با لینک مستقیم حجم فایل : 0.3 مگابایت رمز فایل : ertebatgroup.com
عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید