تغییر شماره گیری پالس تلفن سانترال ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: سه‌شنبه 19 دسامبر 2017 - 23:36      بازدید: 1468 بار

سرویس پالس در دستگاه سانترال سیستمی منسوخ شده وغیر قابل استفاده است که بزرگترین علت آن کیفیت و سرعت بالاتر سیستم تن می باشد اما در برخی مجموعه ها بنا به دلایلی که مدیران مجموعه تصمیم گرفته اند که از سرویس پالس در خطوط تلفن استفاده شود.  هنگامی که سیستم شماره گیر پالس در دستگاه سانترال فعال باشد، در هنگام شماره گیری با فشار دادن هر کلیدی سیگنالی خاص و مختص آن دکمه به دستگاه ارسال می شود و دستگاه این سیگنال را به مرکز مخابرات ارسال می کند تا شماره گرفته شده و تماس برقرار شود. در آموزش تغییر شماره گیری پالس تلفن سانترال همراه ما باشید…

تغییر شماره گیری پالس تلفن سانترال

 

دستگاه سانترال برای اطمینان از صحت شماره گرفته شده توسط تلفن، نسبت شکست سیگنال پالس را تعریف کرده است که نسبت بین حالت بالا رونده و پایین رونده بیان کننده سیگنال پالس است (روند شماره گیری قدیم و تعریف هر شماره در سیستم های مخابراتی). مرکز مخابرات نیز در صورت دریافت سیگنال آن را با استاندار های خود مطابقت می دهد و بعد از سنجش میزان نسبت شکست سیگنال، آن پالس دریافتی را به عنوان پالس شماره گیر شناسایی می کند و اگر پالسی که به مرکز مخابرات می رسد فاقد این مشخصه باشد، مخابرات و سانترال آن را اختلال تلقی می کنند.

 

سیگنال پالس در دستگاه سانترال و مرکز مخابرات به دو حالت تعریف شده است که به شرح زیر است

 •  حالت اول ۶۰ در صد
 •   حالت دوم  ۶۶ در صد

سیگنال پالس به میزان نسبت بین حالت بالارونده ۶۰تا ۶۶ و حالت پایین رونده ۴۰تا۳۶  معرفی می شود. در دستگاه سانترال این برنامه در صورت فعال شدن از برنامه MODE 1 به صورت پیش فرض استفاده می کند.

 

برای فعال سازی تغییر شماره گیری پالس تلفن سانترال مراحل زیر را انجام دهید…

 • وارد حالت برنامه ریزی شوید
 • کد سانترال “۱۲۳” را وارد نمایید.
 • با فشار دادن SP-PHONE وارد حالت انتخاب گزینه خواهید شد.
 • با استفاده از کلید AUTO ANS گزینه مورد نظر را انتخاب نموده.
 • با STORE  اطلاعات وارد شده ذخیره می شود.
 • با فشردن HOLD از این برنامه خارج شوید.
دانلود با لینک مستقیم حجم فایل : 0.30 مگابایت رمز فایل : ertebatgroup.com
عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید

 • پوریا پاسخ

  سلام
  توی دستگاه سانترال میشه یکی از خط هاش رو اینترنت وصل کرد؟ اینترنت از مخابرات
  میشه راهنمایی کنید؟ تشکر

  • علی رمضانی پاسخ

   سلام و درود
   بله این امکان وجود داره. معمولا داخل جعبه مودم یک عدد نویز گیر یا همون اسپلیتر وجود داره که برای همین منظور ازش استفاده می شود. باید خط اصلی رو از سانترال خارج کنید و به ورودی اسپلیتر بزنید با این کار شما دو خروجی دارید که یکی را به مودم و دیگری را مجدد به سانترال وصل میکنید.