اتصال خط شهری در تلفن سانترال پاناسونیک ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۷      بازدید: 3896 بار

یکی از دلایل خرید سانترال، مدیریت و بهینه سازی خطوط شهری و داخلی در یک مجموعه است. هرچه تعداد خطوط شهری بیشتر باشد نیاز به تهیه مرکز تلفنی هوشمند بیشتر حس می شود. به دلیل تفاوت در تعداد خطوط هر شرکت، پاناسونیک نیز دستگاه سانترال را در مدل های مختلف بسیار گوناگون ساخته است. کم ترین میزان خطوط شهری یک خط شهری است و در بیشترین حالت حدود ۶۴۰ خط شهری است. اتصال خط شهری در تلفن سانترال پاناسونیک یکی از اولین مواردی است که سریعا بعد از خرید دستگاه سانترال پاناسونیک باید عملی شود.

 

فعال کردن خط شهری در تلفن سانترال پاناسونیک

 

بعد از خرید دستگاه سانترال اولین کار برای فعال سازی سیستم اتصال خطوط شهری و برنامه ریزی آن است که باید به کمک تلفن سانترال KX-T7730 انجام می شود. در سانترال ۳ به ۸ و یا سانترال ۶ به ۱۶ و یا سانترال ۸ به ۲۴ تمامی خطوط شهری از طریق سیم به دستگاه متصل می شوند و به جک های مورد نظر وصل می شوند و با برداشتن گوشی تلفن صدای بوق پخش خواهد. البته در هنگام وارد شدن تماس به سانترال تمامی تلفن ها به صورت همزمان زنگ می خورند و اولین فردی که گوشی را بردارد مابقی گوشی ها خاموش می شوند.

 

اتصال خط شهری در تلفن سانترال پاناسونیک

برقراری کردن خط شهری در سانترال پاناسونیک

 

برای جلوگیری از این مورد که تمامی تلفن ها به صورت یک جا به صدا در نیایند باید تمامی خطوط شهری را برنامه ریزی نمود، این روند از کار به محض وصل کردن تمامی خط ها به سوکت سانترال اجباریست و باید انجام شود. یکی از ویژگی های سانترال این است که می توان تنظیم نمود که خطوط شهری متصل به دستگاه قابل استفاده باشند یا خیر. به معنای دیگر با استفاده از این کد سانترال می توان برنامه ریزی کرد خطوط شهری برای استفاده کاربران فعال باشند و یا یا وارد کردن کد دسترسی به خط شهری، خط برای داخلی  مورد نظر آزاد شود.

 

خط شهری در سانترال پاناسونیک

 

خط شهری در دستگاه سانترال به منزله قلب است و با کمک تنظیماتی که بر روی آن انجام می شود می توان بهره وری را به مقادیر بسیار زیادی افزایش داد. دستگاه سانترال به صورت پیش فرض همه خطوط را وصل شده در نظر می گیرد و برای غیر فعال سازی خطوط باید از این برنامه استفاده نمود. در صورت غیر فعال کردن خط شهری، خط در سیستم نادیده گرفته می شود و غیر قابل استفاده است و فقط با وارد کردن کد دسترسی اجازه دسترسی آزاد می شود.

 

تنظیمات زنگ خور خطوط شهری

 

برای اجرای تنظیمات زنگ خوردن خطوط شهری باید تمامی موارد بیان شده در ذیل را به صورت مرحله به اجرا نمود و پس از پیاده سازی آنها می توانید دسترسی هر تلفن داخلی سانترال را به صورت تک به تک مدیریت نمائید. تمامی تنظیمات بیان شده برای دستگاه سانترال کم ظرفیت است و در سری پر ظرفیت تمامی موارد از طریق کامپیوتر انجام می شود.

 

لازم به ذکر است که در حالت برنامه ریزی برای تمام خطوط به صورت یک جا، از کلید * باید استفاده شود.

 

برای فعال سازی اتصال خط شهری در تلفن سانترال پاناسونیک مراحل زیر را انجام دهید…

 

  • وارد حالت برنامه ریزی شوید.
  • کد سانترال “۴۰۰” را وارد کنید.
  • با فشار دادن SP-PHONE وارد حالت انتخاب گزینه خواهید شد.
  • با کلید AUTO ANS گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
  • توسط  STORE  اطلاعات وارد شده ذخیره می شود.
  • با کلید HOLD می توانید از این برنامه خارج شوید.

 

دانلود با لینک مستقیم حجم فایل : 0.4 مگابایت رمز فایل : ertebatgroup.com
عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید