تلفن IP چیست؟ ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: یکشنبه 27 می 2018 - 11:37      بازدید: 1083 بار

دنیای مجازی شباهت هایی به دنیای واقعی دارد. یکی از این شباهت ها منحصر به فرد بودن آدرس است. همانطور که هر خانه، شرکت و در کل هر چهار چوب ساخته شده ای در این دنیا پلاک و آدرسی مختص به خود را دارد تمامی صفحات و تمامی سایت ها و… دراینترنت نیز به همین شکل هستند و مانند دنیای واقعی با جابه جا شدن حرف و عدد آدرس به کلی تغییر می کند این آدرس در دنیای مجازی به دو قسم است، آدرس لینک و یا همان URL سایت و آدرس IP، در این مقاله به بیان توضیحاتی در مورد تلفن IP چیست؟ خواهیم پرداخت.

 

IP چیست؟

در پاراگراف بالا توضیحاتی در مورد آدرس و نشانی داده شد. IP همان آدرس است، که در واقع شماره ای اختصاص داده شده توسط شرکت خدمات دهنده اینترنت است. تنها تفاوت این آدرس با آدرس در دنیای واقعی این است که در هر بار اتصال به اینترنت این IP تغییر می کند اما در هنگام اتصال کاملا اختصاصی و غیر قابل تغییر است.

تلفن IP چیست؟

تلفن IP چیست؟

در دنیای اینترنت، تمامی اطلاعات به صورت اعداد صفر و یک جابه جا می شوند. در تلفن نیز اطلاعات از طریق صوت جابه جا می شود در صورت ترکیب این دو با یکدیگر مجموعه ای فوق العاده شگفت انگیز به وجود می آید که صوت و دیتا را با یکدیگر به طور همزمان منتقل می کند. به ترکیب دو ویژگی و ساخت و ارائه محصولی که بتواند هم به صورت تحت شبکه و هم به صورت آنالوگ کار خود را به سرانجام برساند، تلفن IP گفته می شود. این دست از گوشی ها دارای ورودی سوکت شبکه هستند تا از طریق کابل شبکه اطلاعات را رد و بدل کنند. این تلفن ها به تنهایی قابل استفاده نیستند و باید به دستگاه سانترال متصل شوند.

 

تلفن IP سانترال

 

دستگاه سانترال پاناسونیک در سری KX-TDE به کاربر خود این امکان را می دهد که از طریق فعال سازی لایسنس در سانترال و یا نصب کارت IP امکاناتی تحت شبکه را اضافه نماید. این امکانات می تواند به شرح زیر باشد

  1. استفاده از تلفن سانترال تحت شبکه سری KX-NT
  2. استفاده از کامپیوتر به عنوان تلفن داخلی برای مدیریت بهتر
  3. استفاده از موبایل به عنوان تلفن داخلی برای کاهش هزینه مکالمه
  4. استفاده از تلفن سانترال دیگر برند ها برای کاهش هزینه های جاری شرکت

تلفن IP چیست؟

تلفن داخلی تحت شبکه

تلفن داخلی سانترال به دسته ای از گوشی ها گفته می شود که با اتصال کابل شبکه، فعال سازی کد لایسنس، اتصال سوکت RJ-45 به سانترال متصل می شوند و استفاده را برای کاربر خود فراهم می کند. در سری تحت شبکه تلفن های زیر به صورت تلفن داخلی تحت شبکه نام گذاری شده اند…

قیمت تلفن داخلی تحت شبکه

برای اطلاع از قیمت هر تلفن IP سانترال و یا تهیه سانترال IP باید با مراجعه به صفحه اختصاصی هر کالا قیمت آن را مشاهده کنید و یا با شماره ۸۸۹۴۱۰۰۰ نمایندگی پاناسونیک در تهران تماس بگیرید.

 

با توجه به توضیحات بیان شده می توان تصوری از سوال تلفن IP چیست؟ داشت،  مزایا استفاده از تلفن تحت شبکه در سانترال

  • کیفیت صدا بی نظیر
  • سرعت بالا در انتقال اطلاعات
  • دسترسی سریع به اطلاعات شخص مورد نظر مانند شماره تماس، ایمیل
  • ایجاد ارتباط کنفرانسی سریع و بدون هیچ گونه نویز در ارسال و دریافت صدا
عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.