روش قفل کردن تلفن سانترال پاناسونیک ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵      بازدید: 1446 بار

یکی از ویژگی هایی که پاناسونیک برای کاربران مراکز تلفنی خود در نظر گرفته است امکان قفل نمودن گوشی تلفن می باشد به این معنا که شما تصور کنید موبایل دارید. این موبایل شما کاملا شخصی است و در هنگام عدم حضور شما شخصی نباید به آن دسترسی داشته باشد و یا اگر بتوانند این قفل را بشکند، می توانند تمامی اطلاعات شما را در هر سطحی که باشند دریافت و مشاهده نمایند. راه حل چیست؟ در این مقاله با روش قفل کردن تلفن سانترال پاناسونیک در خدمت شما عزیزان هستیم تا راهکاری ساده برای افزایش امنیت داشته باشیم.

 

روش قفل کردن تلفن سانترال پاناسونیک - بستن گوشی تلفن داخلی سانترال

 

علت قفل کردن گوشی تلفن

اینکار دلایلی مختلف دارد و برای هر کاربر در هر مجموعه علت خاص خود را دارد اما ما به بیان مثالی خواهیم پرداخت که شاید غیر واقعی هم باشد. به طور مثال، تصور کنید شما در یک مجموعه فعالیت دارید که گزارشات هفتگی که توسط مدیر عامل انجام می شود و گزارش گیری از دستگاه سانترال می‌کند شما محکوم می شوید که با شماره ای خاص مکالمه ای بسیار طولانی در روز های متفاوت داشته اید. پس از مشاهده شماره شما به این نتیجه می رسید که آن شماره به هیچ عنوان برای شما آشنا نیست و هیچ گونه تماسی با ان شماره نگرفته اید. پس از مشاهده ساعت مکالمه به این نتیجه می‌رسید که شما نبوده اید بلکه ممکن است فردی خاص بر روی پشت میز شما نشسته باشد و مکالمه را آغاز کرده باشد. برای این موضوع برای راه حل چیست؟

یکی از راه حل ها قفل کردن و بستن تماس داخلی در سانترال است به این معنا که شما با فعال سازی این کد سانترال می توانید تمامی تماس های خروجی را متوقف کنید. در این حالت شما به هیچ عنوان نمی توانید در غیر صورت وارد کردن رمز، تماسی تلفنی حتی به صورت تماس داخلی سانترال برقرار کنید.

 

روش قفل کردن تلفن سانترال پاناسونیک - بستن گوشی تلفن داخلی سانترال

 

آموزش روش قفل کردن تلفن سانترال پاناسونیک

اولین نکته ای که لازم است بیان شود این است که این کد و این روند برای تمام گوشی هایی که به دستگاه سانترال کم ظرفیت پاناسونیک متصل هستند کاربرد دارد و بدون در نظر گرفتن مدل و ظرفیت و جایگاه آن می توانید از این کد استفاده کنید. به همین منظور کافیست تا گوشی تلفن را بردارید و یا کلید بلندگو و اسپیکر فون را فشار دهید. شماره ۷۷ را وارد کنید و یک عدد چهار رقمی به عنوان رمز برای خود در نظر بگیرید و آن را به خاطر داشته باشید. در این حالت پس از فشردن کلید مربع مجدداً گوشی را بگذارید و یا کلید اسپیکر را خاموش کنید عملیات به اتمام رسید و قفل گوشی تلفن شما قفل شده است.

برای غیر فعال کردن روند فوق تمامی مراحل را به صورت کاملا مجدد انجام دهید و تمام مرحله به مرحله تمامی موارد را انجام دهید در این حالت قفل غیر فعال می شود. البته می توانید این ویژگی را همواره فعال داشته باشید و در صورت تمایل برای انتقال تماس و یا پاسخ به تماس و یا برقراری مکالمه آن عدد چهار رقمی را به عنوان رمز عبور شروع مکالمه وارد کنید. امیدواریم با آموزش روش قفل کردن تلفن سانترال پاناسونیک یک قدم به افزایش امنیت پیش برده باشیم. البته لازم به ذکر است که مثال فوق ممکن است هیچگاه برای هیچ فردی در هیچ مجموعه ای رخ ندهد.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید

  • آرپناه پاسخ

    سلام من تلفن سانترال ts880 دار. انجام دادم واقعا جواب داد. مچکر

    • شیوا فقیه نژاد پاسخ

      قربان شما، خوشحالیم از این موضوع