تلفن سانترال ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸      بازدید: 423 بار

آیا تا به حال فکر کرده اید که اگر تلفن اختراع نمیشد در سال ۱۳۹۷ برقراری ارتباطات به چه ترتیب بود؟ آیا همچنان مانند گذشته ها باید با دود به یکدیگر علامت می‌دادیم یا همان سیستم تلگراف قدیمی ماهیت ارتباطات را می ساخت؟ طراحی و اختراع تلفن یک تحول بسیار عظیم در صنعت ارتباطات بود زیرا تا آن لحظه برقراری ارتباط بسیار سخت بود و اگر می خواستیم یک مطلبی را به گوش فردی می رساندیم باید روزها و سال ها تلاش می‌کردیم تا بتوانیم در این زمینه موفق شویم، البته گاهی عمر فرد کفاف نمی‌داد و امکان برقراری این ارتباط میسر نمی‌شد. اگر به گذشته نگاه کنید متوجه خواهید شد که پس از اختراع تلفن همه چیز به سرعت رشد کرد و در واقع می توان اینگونه بیان نمود که با تولید و طراحی تلفن همه چیز با سرعت نور ترقی پیدا کرد، دیگر ارتباطات به شکل قبل نبود. در این زمان شرکت‌های الکترونیکی بزرگ تشکیل شدند و توانستند تجهیزات خاص را ارائه دهند، دستگاه سانترال و تلفن سانترال یکی از این اختراعات بسیار بزرگ است که تمام زندگی افراد را تحت شعاع خود قرار داده است و شما می توانید در دنیای امروز با فشردن یک کلید و یا حتی لمس آن کاری را انجام دهید که در گذشته برای انجام آن باید سالهای طولانی تلاش می شد.

گوشی تلفن سانترال پاناسونیک محصولی است که امکان استفاده از سانترال را برای کاربر ممکن میکند

تلفن سانترال نیز دقیقا مانند مطالب بیان شده رشد بسیار زیادی داشته، در ابتدا اختراع این محصول، امکاناتی بسیار محدود و اولیه وجود داشت مثا آن مشکل بودن برقاری تماس بود به گونه ای که فرد باید با چرخاندن اعداد و کلیدها تماسی را برقرار کند اما در دنیای امروز با وجود تلفن سانترال IP و تلفن های VOIP دیگر این روش بسیار خنده‌دار و مضحک است.

 

تلفن سانترال چیست؟

برای توضیح این مطلب لازم است که دستگاه سانترال را معرفی نماییم و با بیان توضیحاتی در این زمینه خواننده را آگاه سازیم که این دستگاه سانترال چیست و تلفن سانترال که زیر مجموعه ای از این محصول به حساب می‌آید چه کاربردی دارد؟ اگر بخواهیم درکوتاه ترین حالت دستگاه سانترال را تعریف کنید به این جملات می ‌رسیم، مرکز تلفن بسیار هوشمند که با پذیرفتن خطوط شهری می‌تواند کاربران محدود و یا حتی نامحدود را پشتیبانی کند. با توجه به مطلب بیان شده پس می توان تلفن سانترال را سیستم و یا دستگاهی معرفی کرد که با استفاده از آن می توانیم از خدمات سانترال بهره بگیریم.

گوشی تلفن سانترال پاناسونیک محصولی است که امکان استفاده از سانترال را برای کاربر ممکن میکند

همانطور که بیان شد تلفن سانترال مدل های بسیار گوناگونی دارد و با توجه به مدل و مشخصاتی که در طراحی آن استفاده شده است امکانات خاص را به کاربران خود ارائه می‌دهد تلفن بیسیم یکی از این دسته بندی ها محسوب می شود که امکان مکالمه سیار را برای کاربر خود فراهم کرده است. این محصولات در حالت اصلی به چند دسته بندی تقسیم می‌شوند …

 

 • تلفن سانترال آنالوگ
 • تلفن سانترال دیجیتال
 • تلفن سانترال تحت شبکه
 • تلفن سانترال دکت

 

در هر کدام از این دسته بندی ها خود دنیایی از امکانات به کاربر خود عرضه شده است که البته با توجه به مدل و ویژگی‌های هر گوشی تلفن این امر متفاوت است. به طور مثال در تلفن سانترال دیجیتال مانند گوشی تلفن DT333 شما می توانید مدیریتی بسیار هوشمند و بسیار بهتر از تلفن آنالوگ داشته باشید اما از طریق این تلفن ها شما به هیچ عنوان نمی توانید تماس اینترنتی را برقرار کنید و یا توانایی این را داشته باشید که در شبکه شرکت خود متصل باشید.

 

 

تلفن سانترال آنالوگ

اولین دسته بندی از تلفن ها به حساب می آید این تلفن ها دو ویژگی بسیار مهم دارند، اولین ویژگی این است که به راحتی و به تنهایی به صورت مستقل هر کدام از این گوشی ها می توانند به خط شهری متصل شوند و پس از متصل شدن تماس را برقرار کنند در واقع این تلفن ها همان تلفن هایی هستند که ما در منازل خود از آنها استفاده می‌کنیم. مورد دیگر و ویژگی دیگری که این نوع تلفن ها دارند سادگی و سهولت در استفاده است به گونه‌ای که هر فردی به محض مشاهده آنها می تواند تشخیص دهد که نحوه استفاده به چگونه است. این گوشی ها به دو قسمت تلفن بیسیم و تلفن رومیزی طبقه‌ بندی می ‌شوند. تمامی گوشی های بیسیم پاناسونیک و تمامی تلفن های تک خطی که به صورت رومیزی وجود دارند در این دسته بندی جای گرفته شده اند.

گوشی تلفن سانترال پاناسونیک محصولی است که امکان استفاده از سانترال را برای کاربر ممکن میکند

 

گوشی تلفن سانترال دیجیتال

این دسته بندی گوشی هایی هستند که تمامی اطلاعات و داده ها را به صورت اعداد و با کیفیت بسیار مناسب تر از تلفن های سانترال آنالوگ ارسال می‌کنند و این نقل و انتقالات با سرعت بسیار بهتر و بیشتری انجام می‌شود در واقع نسل جدید و نوینی از گوشی ها هستند که به آنها گوشی های کارشناسی و مدیریتی نیز گفته می شود. کاملا مشخص است که این سیستم های ارتباطی به هیچ عنوان در صورتی که به دستگاه سانترال متصل باشند قابلیت استفاده ندارند.

 

گوشی تلفن سانترال پاناسونیک محصولی است که امکان استفاده از سانترال را برای کاربر ممکن میکند

گوشی تلفن سانترال تحت شبکه

این گوشی ها امکان برقراری تماس اینترنتی را به راحتی برای کاربر خود فراهم می کنند شرکت هایی که دارای چندین دفتر در مراکز مختلف شهر هستند و یا حتی فراملیتی و فرامنطقه‌ای هستند با استفاده از این گوشی ها و تهیه کارت ویپ سانترال به راحتی می‌توانند از تماسی رایگان بهره ببرند. بدیهی است که این محصولات به هیچ عنوان در صورتی که به دستگاه سانترال متصل باشند قابلیت استفاده ندارند.

 

گوشی تلفن سانترال پاناسونیک محصولی است که امکان استفاده از سانترال را برای کاربر ممکن میکند

گوشی تلفن سانترال دکت

این گوشی ها نسل جدید و پیشرفته تلفن بیسیم پاناسونیک هستند برد بسیار زیادی دارند و در هر منطقه ای که آنتن دکت را متصل کنید می توانید از این تلفن ها استفاده کنید. لازم به ذکر است که این تلفن ها به هیچ عنوان در صورتی که به دستگاه سانترال متصل باشند قابلیت استفاده ندارند.

 

گوشی تلفن سانترال پاناسونیک محصولی است که امکان استفاده از سانترال را برای کاربر ممکن میکند

قیمت و خرید گوشی تلفن سانترال پاناسونیک

برای کسب اطلاع از قیمت و مشخصات فنی هر تلفن شما می توانید با شماره ۸۸۹۴۱۰۰۰ نمایندگی رسمی پاناسونیک تماس حاصل کرده و در رابطه با خرید و مشخصات فنی اطلاعاتی پیدا کنید.

 

فروش تلفن سانترال دست دوم

با توجه به نوسانات بازار و یا حتی بودجه که هر مجموعه می‌تواند برای کاربران خود هزینه کند، گروه فنی مهندسی ارتباط در نظر گرفته است تا بتواند تلفن هایی بسیار در حد نو و سالم را به فروش برساند این گوشی ها در به صورت استوک هستند در واقع تلفن سانترال استوک به حساب می‌آیند اما گروه فنی مهندسی ارتباط آنها را یکسال ضمانت استفاده کرده و با خیالی آسوده می توانید آنها را تهیه نمائید و اطمینان داشته باشید که این محصولات به هیچ عنوان به دلایل اده و پیش پا افتاده خراب نخواهند شد مگر آنکه قصد آسیب رساندن به ان را داشته باشیم…

 

آموزش تلفن سانترال

نحوه استفاده از این محصولات ارتباطی، بسیار اهمیت دارد و هرچه که این مدل بالاتر رفته و پیشرفته تر باشد نیازمند آموزش بیشتری هستید گروه فنی مهندسی ارتباط نمایندگی رسمی آموزش دستگاه سانترال و تلفن های آن به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با مطالعه مقالات به صورت غیر حضوری و یا با بصورت حضوری و شرکت در جلسات بتوانید به راحتی تمامی موارد بیان شده برای هر تلفن را انجام داده و از امکانات پیشرفته آنها استفاده کنید.

گوشی تلفن سانترال پاناسونیک محصولی است که امکان استفاده از سانترال را برای کاربر ممکن میکند

ترفند ها و تنظیمات تلفن سانترال پاناسونیک

قطعا ساده ترین تلفن نیز ترفندهای خاص خودش را دارد و شما برای انجام تنظیمات تلفن سانترال باید اطلاعاتی اصلی و پایه در این زمینه داشته باشید توصیه می‌کنیم تمام مقالات آموزشی و ویدیوهای آموزشی را مطالعه کرده و مشاهده نمایید.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید

 • ازقدی پاسخ

  برای سانترال ۶ به ۱۶ میشه این کارها رو انجام داد؟

  • شیوا فقیه نژاد پاسخ

   بله، در تمامی مدل های کم ظرفیت این امکان فراهم می باشد.