آموزش دایورت تلفن سانترال قسمت دوم ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: سه‌شنبه 26 دسامبر 2017 - 23:25      بازدید: 8614 بار

در مطلب آموزش دایورت در تلفن سانترال قسمت اول به پیش زمینه ای در مورد دایورت و کارایی آن پرداختیم و بیان کردیم این سرویس باید در صورت نیاز فعال سازی شود و پس از فعال سازی در صورت استفاده از این سرویس باید هزینه ای متناسب با زمان مکالمه و نوع تماس (شهری ثابت و خارجه و تلفن همراه) پرداخت شود. این هزینه بر روی قبض تلفن حساب خواهد شد. در آموزش دایورت تلفن سانترال قسمت دوم به نحوه عملکرد این سرویس در دستگاه سانترال کم ظرفیت سری KX-TE خواهیم پرداخت.

آموزش دایورت تلفن سانترال قسمت دوم

دستگاه سانترال کم ظرفیت همان طور که از نامش مشخص است سیستمی با ظرفیت کم و محدود است که در بیشترین حالت و اتصال کارت های ارتقاء سانترال می تواند ۸ خط شهری و ۲۴ خط داخلی پشتیبانی کند. دستگاه سانترال ویژگی های بسیار زیاری دارد که تعداد محدودی از آن با خط شهری و سیستم مخابراتی یکسان است البته تمامی آنها به صورت به روز شده و ارتقاء یافته هستند. با توجه به اینکه در این مقاله به سر فصل دایورت پرداخته ایم این نکته نیز قابل ذکر است که مرکز تلفن یاد شده این سرویس را پشتیبانی می کند با قابلیت های پیشرفته تر.

آموزش دایورت تلفن سانترال قسمت دوم

آموزش دایورت تلفن سانترال قسمت دوم

دایورت در سانترال به ۲ صورت است انتقال تماس به خط شهری و انتقال تماس به خط داخلی با توجه به قابلیت و نوع ظرفیت و برنامه ریزی های صورت گرفته می توان در شرایط مختلف از این سرویس ها استفاده کرد. برای انتقال تماس، پاناسونیک ۳ حالت را در نظر گرفته است…

آموزش دایورت تلفن سانترال قسمت دوم

 • انتقال به خط شهری خاص
 • انتقال تمامی تماس ها به صورت فوری
 • انتقال تماس در صورت عدم پاسخ و یا اشغال

آموزش دایورت در تلفن سانترال قسمت دوم

در هنگام برنامه ریزی سانترال با توجه به موارد فوق می توان مشخص کرد که تماس ها به چه نوع منتقل شوند. هر عدد در هنگام برنامه مشخص کننده یکی از موارد ذکر شده در بالاست. برای این انتقال در مرکز تلفن ۲ خط شهری لازم است. خط اول همان خطی است که تماس را دریافت کرده و خط شهری دوم خطی است که مانند پل ارتباطی عمل می کند و فرد تماس گیرنده را به فرد مورد نظر منتقل می کند. اینگونه تماس ها به حالت کنفرانس برقرار می شود. در واقع یکی از داخلی ها تماس دریافتی را به تماس خارج از سانترال و یا یک داخلی دیگر منتقل می کند.

آموزش دایورت در تلفن سانترال قسمت دوم

گروه فنی مهندسی ارتباط به عنوان نمایندگی پاناسونیک تلاش نموده تا در آموزش دایورت در تلفن سانترال قسمت دوم به بیان دایورت در سانترال سری کم ظرفیت بپردازد. ۳ مورد بیان شده در بالا حالات مختلف هستند که می توان از آنها برای مدیریت بهتر تماس ها استفاده کرد.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید

 • رامین پاسخ

  سلام وقت بخیر.
  ما ۶ خط شهری داریم و ۲۴ تا داخلی وقتی از بیرون تماس میگیرن در صورت عدم پاسخگویی به داخلی مثلا ۲۰ انتقال میابد. ما میخوایم این انتقال به داخلی ۱۲ باشد . مدل سانترالمون هم tes824 هست.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • شیوا فقیه نژاد پاسخ

   سلام دوست عزیز، از کد ۲۰۱ برای برنامه ریزی استفاده کنید، برای کسب ازلاع م یتوانید با ورود به صفحه کدهای برنامه ریزی سانترال که در فوتر سایت قرار داده شده نحوه برنامه ریزی را مشاهده کنید.

 • amirali پاسخ

  بسسیار عالی

 • محمد منصوري پاسخ

  سلام
  اگر بخواهیم تلفن داخلی خود را بر روی یک داخلی دیگر دایورت کنیم چه کدی باید بزنیم؟

 • ابراهیمی پاسخ

  میشه یعضی از تماس ها رو دایورت کرد بعضی ها و نکرد؟

  • شیوا فقیه نژاد پاسخ

   خیر این امکان وجود ندارد. امکان مدیریت تماس دایورت وجود ندارد. تمامی تماس های ورودی به سانترال دایورت می شوند.

 • قشقایی پاسخ

  کد دایورت موبایل به موبایل چیه؟

  • شیوا فقیه نژاد پاسخ

   *۲۱*شماره مورد نظر# برای لغو دایورت گوشی #۲۱#

 • باقری پاسخ

  دایورت تلفن سانترال از یک داخلی به یک داخلی دیگه هزینه دارد؟

  • شیوا فقیه نژاد پاسخ

   با سلام، انتقال مکالمه از یک داخلی تلفن سانترال به داخلی دیگر هیچ گونه هزینه ای ندارد حتی اگر آن داخلی سانترال در مکانی دور و یا خارج از محیط شرکت باشد (به شرط آنکه انتقال تماس فقط از نوع داخلی به داخلی باشد)