پشتیبانی سانترال ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۱      بازدید: 305 بار

یکی از مهمترین اقداماتی که شرکت های مجهز به مراکز تلفن و سیستم های ارتباطی باید انجام دهند این است که با مجموعه ای قوی و متخصص قرارداد پشتیبانی سانترال را تهیه و تنظیم کنند که می ‌تواند شامل موارد مختلفی مانند بازدید دوره ای باشد. اما مهم ‌ترین پیشنهادی که گروه فنی مهندسی ارتباط به کاربران دستگاه سانترال می دهد این است که به صورت منظم و در دوره های مختلف یک ماهه، دو ماهه یا نهایتاً سه ماهه فردی متخصص و سرویس کار سانترال را برای بررسی و آنالیز دستگاه درخواست کنند.

 

این مرکز تلفن به علت اینکه همزمان خطوط شهری را پشتیبانی می کند و برای عملکرد خود نیازمند برق شهری است، پیشنهاد می شود تا فردی به صورت منظم عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهد و هیچ اهمیتی ندارد که مدل و ساخت ساخت دستگاه چه سالی است. گاهی ایرادات به وجود آمده به علت دانش کم نصاب سانترال است و یا حتی ممکن است کاربر به صورت سهوی وارد تنظیمات سانترال شده و آنها را دستکاری کرده باشد و یا نوسانات برق باعث ایجاد اختلالی در سیستم شده باشد.

 

پشتیبانی سانترال توسط افراد فنی و متخصص و نصاب سانترال - سرویس کار سانترال

علت پشتیبانی سانترال چیست؟

دستگاه سانترال یک مرکز تلفن هوشمند است که می تواند خط شهری را به راحتی میان کاربران و تلفن های داخلی خود مدیریت و بهینه سازی کند. اما این کار ممکن است بر اثر اشتباهاتی کوچک مختل شود و یا در روند آن اشکالی به وجود آید. پیشنهاد می شود که به صورت منظم در فاصله های زمانی مختلف از فرد متخصص سانترال درخواست کنید تا عملکرد را بررسی کند. گزارش گیری از دستگاه سانترال، تنظیم و چک کردن خطوط داخلی، بررسی خطوط شهری در تنظیمات نهایی و برنامه ریزی کارت افزایشی و بسیاری از کارهای دیگر می تواند در لیست کاری فرد سرویس کار سانترال باشد که متناسب با درخواست شما ثبت و به محل اعزام می‌ شود.

 

پشتیبانی سانترال توسط افراد فنی و متخصص و نصاب سانترال - سرویس کار سانترال

سرویس کار سانترال فردی فنی است که همزمان سیستم های مخابراتی را می شناسد و هم از تجهیزات الکترونیکی آگاه است و به راحتی می تواند تمامی تنظیمات را بررسی کند همچنین او همواره یک کامپیوتر به همراه دارد که با آن می تواند تمامی ایراد های فنی سانترال را بررسی و در کمترین زمان آنها را حل و رفع نماید.

 

برای درخواست اعزام کارشناس جهت پشتیبانی سانترال با شماره ۸۸۹۴۱۰۰۰ تماس حاصل کنید نمایندگی پاناسونیک به صورت شبانه روزی در خدمت شماست.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید