تغییر صدای اپراتور گویای پاناسونیک ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: پنج‌شنبه 9 فوریه 2017 - 12:20      بازدید: 21040 بار

تغییر صدای اپراتور گویای پاناسونیک

اپراتور گویا یا منشی اتوماتیک، دیزا، پیام خوش آمد گویی و یا هر اسم دیگری که می تواند داشته باشد، قابلیتی از دستگاه های سانترال پاناسونیک است که این امکان را به کاربر می دهد تا پیامی را برای خوش آمد گویی و راهنمایی فرد تماس گیرنده بر روی دستگاه سانترال خود ذخیره کرده تا بتواند از طریق این پیام، بخش های مجموعه خود را معرفی کند و کاربر را به مقصد مورد نظر ارتباط دهد. در این مقاله با چگونگی تغییر صدای اپراتور گویای پاناسونیک آشنا خواهید شد.

 

تغییر صدای اپراتور گویای پاناسونیک

 

نحوه ضبط و یا تغییر صدای اپراتور گویای پاناسونیک

برای راه اندازی و یا تغییر صدای اپراتور گویای پاناسونیک باید در ابتدا متناسب با دستگاه سانترال خود، کارت تلفن گویای مربوط را خریداری و نصب نمایید که این کارت در سری کم ظرفیت با مدل KX-TES82491 و در سری سانترال پرظرفیت و تحت شبکه با مدل KX-TDA0190 و یا KX-TDA0191 در بازار موجود می باشد.

 

کارت دیزا سانترال کم ظرفیت و پرظرفیت

 

پس از اطمینان از وجود کارت و داشتن قابلیت راه اندازی تلفن گویا، شما برای ضبط صدای اپراتور گویا و یا تغییر صدای اپراتور گویای پاناسونیک، نخست می بایست از خط داخلی که دسترسی به برنامه ریزی دارد استفاده کنید و مراحل ذیل را برای برنامه ریزی دستگاه سانترال کم ظرفیت انجام دهید. معمولا بصورت پیش فرض در دستگاه های سانترال کم ظرفیت، داخلی ۱۰۱ که اولین داخلی دستگاه سانترال نیز می باشد، امکان برنامه ریزی و تغییر صدای اپراتور گویای پاناسونیک را دارد. باید توجه داشت که تنها با گوشی تلفن سانترال مدل KX-T7730 می توان صدای منشی اتوماتیک را تغییر و یا ضبط کرد.

 

تلفن سانترال پاناسونیک KX-T7730

 

برای تغییر صدای اپراتور گویای پاناسونیک در دستگاه های سانترال سری کم ظرفیت می بایست در ابتدا دکمه برنامه ریزی (PROGRAM) را فشار داده و سپس عدد ۹ و بعد ۱ را شماره گیری کنید. در این حالت پیام Outgoing Message بر روی صفحه نمایش تلفن سانترال نشان داده خواهد شد. سپس عدد ۱ را برای ضبط پیام شماره گیری می کنیم. در این وضعیت پیام Record OGM No: بر روی صفحه به نمایش در خواهد آمد. سپس شماره پیام مورد نظر را از ۱ تا ۸ شماره گیری می کنیم. ارائه این توضیح خارج از بحث نیست که در دستگاه سانترال کم ظرفیت پاناسونیک امکان ضبط ۸ پیام مختلف وجود دارد. پس از شماره گیری عدد مورد نظر، صدای بوق ممتدی شنیده می شود و بر روی صفحه نمایش عبارت Record 1: نمایش داده خواهد شد که تایمر آن در حال شمارش است.

 

در این زمان (پس از شنیدن صدای بوق ممتد) شما قادر خواهید بود که نسبت به ضبط و یا تغییر صدای اپراتور گویای پاناسونیک اقدام و و پیام خود را گفته تا ضبط شود که پیشنهاد می کنیم برای ضبط صدا با کیفیت بهتر، ابتدا گوشی را برداشته و بعد پیامتان را بگویید و از حالت بلندگو استفاده نکنید. پس از اتمام ضبط پیام، برای توقف عملیات و ذخیره صدا، دکمه AUTO DIAL یا همان STORE را فشار دهید که البته پس از انجام این کار، تلفن سانترال شما بصورت خودکار یک مرتبه صدای ضبط شده اپراتور گویا را پخش می کند. لازم به ذکر است که شما می توانید جهت مرور و یا شنیدن مجدد صدای ضبط شده از دستور زیر:

 

PROGRAM > کلید ۹> کلید ۲ > کلید ۱ تا ۸ (شماره پیام ضبط شده)

 

 

استفاده کرده و نیز برای حذف پیام از دستور

 

PROGRAM > کلید ۹ > کلید صفر > کلید ۱ تا ۸ (شماره پیام ضبط شده)

 

استفاده کنید.

نکته: برای تغییر صدای اپراتور گویای سانترال پاناسونیک پرظرفیت می بایست با پشتیبان سانترال به جهت برنامه ریزی هماهنگ شود و یا می توانید مراحل مختلف آموزشی را در وبسایت ما پیگیری کنید.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید

 • امید پاسخ

  سلام من این کد رو تغییر دادم. پیش فرض رو جک یک بود بردم روی یک جک دیگه اما بازم همون گوشی قبلی زنگ میخوره. ممکنه کد دیگه ای هم به این موضوع وابسته باشه و باید تغییر کنه؟

  • شیوا فقیه نژاد پاسخ

   دقیقا ممکن هست. باید لیست کدهارو داشته باشید

 • esmail پاسخ

  با سلام
  جهت تبدیل گوشی موبایل به صورت یک داخلی چه سخت افزار و نرم افزاری در ns500 مورد نیاز است؟
  باتشکر