معرفی کارت خط شهری سانترال TDA6181 ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰      بازدید: 121 بار

یکی از الزاماتی که برای استفاده از دستگاه سانترال وجود دارد این است که باید کارت خط شهری خریداری شود. در صورتی که این کارت افزایشی سانترال نصب نباشد، در حقیقت امکان استفاده وجود ندارد. زیرا این باکس تنها با مدیریت خط شهری برای داخلی ها اقدام به کار می کند. در این مقاله آموزشی به معرفی کارت خط شهری سانترال TDA6181 خواهیم پرداخت. این کارت خط شهری تنها مختص سانترال KX-TDE600 و سانترال KX-TDA600  می باشد. به این معنا که تنها با نصب در این دو کابین و کابین های ارتقایی آنها که KX-TDE620 و KX-TDA620 نام دارد نصب و قابلیت راه‌ اندازی دارند.

معرفی کارت خط شهری سانترال TDA6181 - کارت خط شهری 16 پورتی سانترال

 

معرفی کارت خط شهری سانترال TDA6181 و بررسی ویژگی های آن

 

این کارت خط شهری می ‌تواند نهایتا ۱۶ خط شهری ۸ رقمی را مدیریت و پشتیبانی نماید و امکان مدیریت خطوط PRI یا ۴ و ۵ رقمی را ندارد. این کارت متاسفانه امکان نمایش شماره تماس گیرنده را بر روی صفحه نمایشگر گوشی به صورت پیشفرض ندارد و برای استفاده از این ویژگی باید کارت کالر آیدی KX-TDA0193 را به صورت جداگانه خریداری کرده و بر روی آن نصب نمود.

 

دستگاه سانترال پر ظرفیت و تحت شبکه TDE600 و TDA600 امکان پشتیبانی از این کارت را دارند. این دو کابین اصلی ده جای خالی دارند و در این دستگاه می توان تعدادی کارت ۱۶ پورتی را نصب نمود تا بتوان خطوط شهری را به راحتی تعریف و استفاده نمود.

معرفی کارت خط شهری سانترال TDA6181 - کارت خط شهری 16 پورتی سانترال

نصب و راه اندازی کارت خط شهری

 

برای نصب راه‌ اندازی این کارت ۱۶ پورتی خط شهری باید ابتدا دستگاه سانترال را خاموش کرده و کاملا از برق جدا کنید، سپس بعد از بازکردن درب دستگاه کارت را در اسلات خالی قرار داده و با استفاده از کابل آمفونل خطوط شهری را به آن متصل کرده و نهایتا با استفاده از نرم افزار پاناسونیک آن را برنامه ریزی و مدیریت کنید.

 

توصیه می شود این کار توسط یک فرد کاملا آشنا و خبره به این موضوع انجام شود، زیرا در صورت اشتباه در برنامه ریزی ممکن است آسیب های نرم افزاری به کارت و یا دستگاه وارد کنید.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید