نمایش شماره روی تلفن سانترال پاناسونیک ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹      بازدید: 1380 بار

وقتی یک تلفن را به صورت مستقیم به خط شهری  متصل می کنید به صورت کاملا خودکار در صورت دریافت تماس، شماره تماس گیرنده بر روی صفحه نمایشگر تلفن ظاهر می شود و می توان در صورت ذخیره سازی شماره، نام شخص را هم به صورت همزمان مشاهده نمود. این ویژگی به صورت پیش فرص در تمامی خطوط شهری وجود دارد اما اگر در این بین دستگاه سانترال نصب شود باید اقدامات لازم برای نمایش شماره روی تلفن سانترال پاناسونیک انجام شود. اولین کار، خرید کارت کالر آیدی است.

نمایش شماره روی تلفن سانترال پاناسونیک

نمایش شماره روی تلفن سانترال

برای نمایش و مشاهده تماس هایی که از بیرون دستگاه سانترال برقرار می شود باید دستگاه را مجهز به کارت کالرآیدی نمود و هم چنین از گوشی تلفنی استفاده کرد که دارای صفحه نمایشگری با حداقل یک سطر باشد. تلفن سانترال بیان شده فارق از اینکه چه مدلی دارد و در چه دسته بندی قرار می گیرد امکان نمایش شماره تماس را خواهد داشت البته بیان این نکته ضروری است که در صورتی که کارت کالرآیدی نصب نشود فقط شماره داخلی فرد در صورت برقراری تماس درون سازمانی نمایش داده می شود.

 

آیدی کالر در تلفن سانترال

دستگاه سانترال بسته به مدل و ظرفیتی که دارد از دو نوع کارت کالرآیدی پشتیبانی می کند. هر کدام مناسب یک و یا چند دستگاه سانترال است. در سری کم ظرفیت کارت آیدی کالر KX-TE82494 و در سانترال سری پرظرفیت مانند KX-TDA100 کارت KX-TDA0193 است.

 • کارت کالرآیدی دستگاه سانترال KX-TDA100 مدل KX-TDA0193 است.
 • کارت کالرآیدی دستگاه سانترال KX-TDA100D مدل KX-TDA0193 است.
 • کارت کالرآیدی دستگاه سانترال KX-TDA200 مدل KX-TDA0193 است.
 • کارت کالرآیدی دستگاه سانترال KX-TDA600 مدل KX-TDA0193 است.
 • کارت کالرآیدی دستگاه سانترال KX-TDAE00 مدل KX-TDA0193 است.
 • کارت کالرآیدی دستگاه سانترال KX-TDE200 مدل KX-TDA0193 است.
 • کارت کالرآیدی دستگاه سانترال KX-TDE600 مدل KX-TDA0193 است.
 • کارت کالرآیدی دستگاه سانترال KX-TES824 مدل KX-TE82494 است.
 • کارت کالرآیدی دستگاه سانترال KX-TEM824 مدل KX-TE82494 است.

 

در سانترال سری NS این قابلیت به صورت پیش فرض وجود دارد و یا می توان با فعال سازی کدلایسنس آن را تهیه نمود.

 

نمایش شماره روی تلفن سانترال پاناسونیک

قیمت کالر آیدی دستگاه سانترال

 

قیمت این کارت بسته به مدل آن متفاوت است و میتوانید برای اطلاع از قیمت با شماره ۸۸۹۴۱۰۰۰ تماس حاصل کنید و یا در صفحه اختصاصی هر محصول بها آن را مشاهده کنید.

 

محل نصب کارت آیدی کالر در دستگاه سانترال

محل نصب تمامی کارت های افزایشی سانترال در خود دستگاه اصلی است که در این مدل اصولا بر روی هر کارت شهری آنالوگ به صورت اختصاصی نصب می شود. هر کارت بسته به ظرفیت از تعدادی خاص از خطوط شهری پشتیبانی می کند که باید به تعداد خطوط شهری کارت CALLER ID نیز تهیه شود. توصیه می شود برای نصب این کارت حتما از کارشناس فنی پاناسونیک کمک بگیرید. حساسیت موجود در این امر موجب می شود تا کار کمی دشوار تر از حد تصور باشد زیرا برنامه ریزی سانترال برای این نصب الزامیست.

 

پس از خرید کارت افزایشی و نصب آن در سانترال در صورت دریافت تماس حتما شماره فرد تماس گیرنده بر روی LCD تلفن سانترال شما قابل مشاهده است و می توانید با استفاده از کلید های کاربردی گوشی، پس از اتمام مکالمه شماره را ذخیره و یا حذف کنید. اطلاعاتی مانند ساعت و تاریخ تماس در تلفن ذخیره می شود اما مدت مکالمه و یا ارسال مکالمه به داخلی دیگر اطلاعاتی است که در گوشی سانترال ذخیره نمی شود اما می توان با گزارش گیری از دستگاه سانترال به این اطلاعات دست یافت. البته سرویس گزارشگر ابری تلفن سانترال به راحتی می تواند این اطلاعات را به صورت آنلاین در پنل کاربری مالک دستگاه ارسال کند.

نمایش شماره روی تلفن سانترال پاناسونیک

کد فعال سازی کالرآیدی سانترال

 

کد فعال سازی در سری کم ظرفیت مانند دستگاه سانترال KX-TES824 به این ترتیب است که ابتدا باید کارت را بر روی کارت خط شهری متصل کنید سپس تلفن سانترال KX-T7730 را بر روی JACK01 متصل کنید و با ورود به حالت برنامه ریزی و با وارد کردن کد سانترال ۹۰۰ فعال سازی را انجام دهید در سری پر ظرفیت تمامی مراحل از طریق کامپیوتر انجام می پذیرد و نیازی به وارد نمودن کد سانترال نیست.

با انجام موارد بیان شده در صورت دریافت تماس می توان نمایش شماره روی تلفن سانترال پاناسونیک مشاهده نمود.

 

 

 

 

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید

 • بقایی پاسخ

  سلام خسته نباشید. بنده ۲۴ خط شهری دارم و یک خط pri 4رقمی دارم. چه کارت کالرآیدی سانترال برای بنده مناسبه؟ با همکارانتون تماس بگیرم بهم اطلاع میدن؟

  • شیوا فقیه نژاد پاسخ

   سلام قربان، سلامت باشید، همکاران بنده در واحد فروش نمایندگی پاناسونیک در خدمت شما هستند یا با شماره ۸۸۹۴۱۰۰۰ تماس حاصل کنید و در بحش تماس با ما اطلاعات تماسی خود را ارائه کنید تا همکاران بنده با شما تماس بگیرنده و اطلاعات لازمه را به شما ارائه کنند.