مرتب سازی جعبه تقسیم تلفن سانترال ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: یکشنبه 7 ژانویه 2018 - 22:15      بازدید: 5858 بار

امروزه سیستم های ارتباطی بسیار گسترده شده اند و خطوط ارتباطی تلفن فقط برای تماس تلفنی با یکدیگر نیست و کاربرد هایی فراتر مانند دسترسی به اینترنت و تماس تصویری در آنها در وجود دارد. امکانات فراهم شده توسط سیستم تلفن اهمیت سیم کشی دقیق و مطمئن را ضروری می سازد و با اینکه سیم کشی تلفن جزء موارد جریان ضعیف است ولی نیاز به یک سیم کشی دائمی را ضروری می سازد. در این مقاله به مرتب سازی جعبه تقسیم تلفن سانترال پاناسونیک خواهیم پرداخت.

مرتب سازی جعبه تقسیم تلفن سانترال

برای سیم کشی تلفن ساده در منزل تجهیزات اولیه ای نیاز است که بدون داشتن دانش فنی و فقط با کمی حوصله قابل پیاده سازی است اما در شرکت ها و مجموعه های بزرگ که دستگاه سانترال وجود دارد مدیریت این خطوط کاری تخصصی است که از هر کسی انتظار نمی رود. بعد از ورود کابل اصلی تلفن توسط شرکت مخابرات، این کابل وارد یک جعبه تقسیم می شود که جعبه تقسیم اصلی تلفن نام دارد و در این جعبه سیم ها توسط ترمینال کروز به سیم تلفن واحد های مختلف سازمان متصل می شود.

https://dl.epanasonic.net/image/education/article/1396/Sort-the-box-telephone-panasonic.jpg

سیم تلفن از یک مجموعه سیم های روکش دار رنگی تشکیل شده است و معمولا هر زوج سیم مربوط به یک خط تلفن ثابت می باشد. سیم های تلفن معمولا یک یا دو زوج هستند و برای ارتباط پریز تلفن تا گوشی استفاده می شود و کابل مخابراتی نیز برای اتصال از پست تلفن تا جعبه ترمینال استفاده می شود. جهت اتصال سیم تلفن نیازمند یک فیش مناسب برای ایجاد سر سیم و اتصال سیم به پریز است البته این روند در هنگامی که سیم به تلفن باید متصل شود نیز یکسان است.

 

برای سیم کشی داخلی هر مجموعه باید از کابل های استاندارد و با روکش مقاوم استفاده نمود. رشته های داخل کابل تلفن همیشه به صورت دوتایی دور هم تابیده شده اند که به آنها زوج به هم تابیده گفته می شود. تابیده شدن آنها به دور یکدیگر باعث کاهش نویز در خطوط تلفن می شود.

مرتب سازی جعبه تقسیم تلفن سانترال

 

مرتب سازی جعبه تقسیم تلفن سانترال

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید مرتب سازی جعبه تقسیم تلفن سانترال کاری دشوار است که با دانش کافی کارشناسان فنی گروه فنی مهندسی ارتباط نمایندگی پاناسونیک به راحتی امکان پذیر است. نقشه کشی خطوط مرتب شده، از مهم ترین کارهایی است که باید انجام گیرد زیرا در هر لحظه و برای هر برنامه ریزی سانترال نیاز است و باید با توجه نکات درج شده در سیستم آن را پیاده سازی نمود.

 

تفاوت عکس های منتشر شده بسیار واضح است سیم های معلق در هوا با ظاهری بسیار زشت و با کار دقیق کارشناس فنی پاناسونیک باعث مرتب سازی جعبه تقسیم تلفن سانترال پاناسونیک شد.

 

کار را به کاردان بسپارید، گروه فنی مهندسی ارتباط نمایندگی پاناسونیک کار خود را وارد است.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.