نویز تلفن بیسیم پاناسونیک ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱      بازدید: 3455 بار

از عمده ترین و متداول ترین اشکالاتی که ممکن است برای خط شهری ایجاد شود نویز می باشد. کیفیت بسیار پایین صدا و یا شنیدن صدای خش خش در تلفن از جمله مواردی است که افراد را در حین مکالمه آزار می دهد. در این مقاله به موضوع نویز خواهیم پرداخت و به سوالاتی مانند علت نویز تلفن بیسیم و علت خش خش گوشی تلفن بی سیم و در کل عیب یابی گوشی تلفن خواهیم پرداخت و مواردی را برای رفع نویز گوشی تلفن بیان خواهیم نمود.

 

نویز تلفن بیسیم پاناسونیک - خش خش گوشی تلفن - رفع نویز و صدای بد در حین مکالمه

علت نویز و خش خش تلفن چیست؟

 

در خطوط شهری سیم ها با یک فضا به نسبت بزرگ برای ارسال و دریافت اطلاعات طراحی شده اند که با ورود اینترنت و نسل نوین مودم ها با ویژگی “هیچگاه اشغال نبودن خطوط شهری” این فضا تقسیم بندی شد و هر قابلیت و امکان فضای خاصی را برای خود انتخاب نمود که بتواند در آن محیط کار خود را به نحو احسن انجام دهد. اما ایراد و اشکالی که به وجود می ‌آید، نبود یک دیوار جهت مرز بندی است که باعث می شود سرعت بالای ارسال و دریافت اطلاعات بر روی کیفیت مکالمه تاثیر بگذارد و یا برعکس. بدین معنا که صحبت با تلفن می ‌تواند بر روی سرعت اینترنت تاثیر گذار باشد و باعث شود اینترنت در مدت زمانی که فرد در حال مکالمه است دچار کمی اختلال شود.

 

نویز تلفن بیسیم پاناسونیک - خش خش گوشی تلفن - رفع نویز و صدای بد در حین مکالمه

تا به اینجای کار وضعیت خیلی حاد و مشکل نبوده و می ‌توان گفت افراد بتوانند با آن دست و پنجه نرم کنند. اما تصور کنید این مشکل در یک شرکت رخ دهد، در این لحظه چه اقداماتی را باید انجام داد؟ برای دریافت پاسخ همراه ما باشید…

 

علت نویز تلفن بیسیم پاناسونیک چیست؟

 

این سوال نیز از سوالات متداول است که اکثر کاربران خانگی و حتی شرکت ها آن را مطرح کردند. به نظر شما آیا ایراد از تولیدات پاناسونیک است؟ خیر، قطعاً اینگونه نیست و شما در صورتی که خط نویز داشته باشد هر تلفنی را با هر برندی به آن متصل کنید با همان وضعیت مواجه خواهید شد. تلفن بیسیم در یک برد و فرکانسی خاص عمل می‌ کند که ممکن است گاهی افزایش فاصله تلفن با دستگاه مادر علت اصلی این نویز باشد.

  • گاهی ایراد از خط شهری است
  • گاهی ایراد از سیم کشی ها است
  • گاهی ایراد از قطع شدن قسمتی از سیم است
  • گاهی ایراد از اختلال در شبکه است

نویز تلفن بیسیم پاناسونیک - خش خش گوشی تلفن - رفع نویز و صدای بد در حین مکالمه

راه حل برطرف کردن نویز و خش خش در تلفن و خط شهری

 

راه حل بسیار آسان است. خطوط شهری ظرافت بسیار زیادی دارند به همین دلیل با کوچکترین اختلالی دچار نویز می‌شوند. راه حل برای از بین بردن این ایراد نصب اسپلیتر بر سر راه است، اگر در بین مسیر یک اسپلیتر متصل کنید سپس تلفن و مودم را به آن وصل کنید متوجه خواهید شد که نویز و خش خش در کسری از ثانیه به فراموشی سپرده خواهد شد.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید