چگونه خط ثابت را روی موبایل دایورت کنیم؟ ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد      در تاریخ: شنبه 9 نوامبر 2019 - 14:13      بازدید: 1406 بار

چگونه خط ثابت را روی موبایل دایورت کنیم؟

دایورت در اصطلاح به معنا انتقال است و در ارتباطات تلفنی و حتی محاوره به معنای منتقل کردن تماس از یک خط به خط دیگر است. هیچ تفاوتی ندارد که خطوط مورد نظر از چه نوعی هستند، خط شهری یا موبایل.  اپراتور هم هیچگونه اهمیتی ندارد. ایرانسل، رایتل و حتی همراه اول یا هر نوع اپراتور دیگری، روند و مراحل اجرا کار کاملاً یکسان است. پس در جواب سوال چگونه خط ثابت روی موبایل دایورت کنیم؟ باید گفت که مانند دایورت و انتقال خط شهری به خط شهری دیگر…

چگونه خط ثابت را روی موبایل دایورت کنیم؟ آموزش انتقال تماس خط شهری یا موبایل

دایورت خط شهری به ایرانسل، رایتل، همراه اول

همانطور که گفتیم مقصد و اپراتور هیچ اهمیتی ندارد. شما می توانید یک خط را به روش های مختلفی به شماره دیگر انتقال دهید. البته در خط ثابت و تلفن معمولی دو حالت وجود دارد، زمان اشغال خط و یا در حالت کلی انتقال صورت گیرد. اما در موبایل و دستگاه سانترال روش‌های مختلفی است، مانند زمانی که تماس به صورت پشت خطی دریافت می شود.

 

چگونه خط ثابت را روی موبایل دایورت کنیم؟ آموزش انتقال تماس خط شهری یا موبایل

 

در خطوط ثابت باید ابتدا درخواست دایورت را در مخابرات داده باشید و این ویژگی برای سرویس شما فعال سازی شده باشد. با این ویژگی شما خواهید توانست خط را به هر شماره منتقل کنید. برای انتقال کافیست ابتدا کلید ستاره * را بفشارید سپس عدد ۲۱ را وارد کنید و مجدداً ستاره را وارد کنید شما را که می‌خواهید تماس منتقل شود را وارد کنید اگر خط شهری در همان شهر خودتان است بدون کد شهری وارد کنید اما اگر شهر دیگری است که در شهر نیز باید به طور کامل وارد شود اگر شماره مقصد موبایل است آن را به صورت کامل وارد کنید و در نهایت کلید # را بزنید.

 

 

مثال) اگر بخواهید خط ۸۸۹۴۱۰۰۰ را در تهران است به خط دیگری در تهران منتقل کنید

۸۸۹۳۳۱۰۰#*۲۱*

 

 

مثال) اگر بخواهید خط ۸۸۹۴۱۰۰۰ را که در تهران است به خط دیگری در اصفهان منتقل کنید

۰۳۱۸۸۹۳۳۱۰۰#*۲۱*

 

 

مثال اگر بخواهید خط ۸۸۹۴۱۰۰۰ را که در تهران است به موبایل (بدون در نظر گرفتن اپراتور) منتقل کنید

۰۹۳۶۱۸۸۲۸۰۰#*۲۱*

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.

دیدگاه خود را راسال کنید

 • شهرام پاسخ

  نمیدونم چرا هیچ سایتی به این اشاره نمیکنه که گوشی رو برداریم این شماره هارو بگیریم یا نه در همون حالت که گوشی پایینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • علی رمضانی پاسخ

   سلام و درود
   سوال خوبی بود
   برای فوروارد خط تلفن حتما باید در حالت شماره گیری این کدها رو بزنید
   یعنی برای دایورت خط تلفن ثابت اول گوشی رو برداشته و سپس کد *۲۱*شماره مقصد# رو شماره گیری میکنید