تعمیرات سانترال

هر محصول و کالایی که به برق متصل می شود عمر مفیدی دارد. البته این عبارت در مورد تمامی محصولات و کالاهای تولید شده صدق می کند اما در رابطه با تجهیزات الکترونیکی این مورد امری غیر قابل انکار است و هر لحظه به دلایلی مشخص امکان از کار افتادگی را دارد. دستگاه سانترال نیز از این قائده مستثنی نیست و قطعا روزی دچار مشکل می شود اما اینگونه نیست که در کمترین زمان اشکال در سیستم به وجود آید. برای رفع این اشکالات پیش آمده بسته به میزان خسارت وارد شده تعمیرات سانترال پیشنهاد می شود. طبعا این دستگاه نیز مانند دیگر سیستم های برقی گاهی ارزش تعمیر و نوسازی را دارد و گاهی نیز به دلیل خرابی بیش از حد تعمیر معنایی ندارد. تشخیص میزان خسارت وارد شده فقط توسط کارشناس تعمیرات پاناسونیک قابل بیان است و هیچ مرجع دیگری صلاحیت بیان میزان خسارت و یا حتی تعمیر آن را ندارد. خرابی های موجود در سانترال به چندین بخش مختلف تقسیم بندی می شود که در مقاله تعمیرات سانترال به بیان آن و ارائه توضیحاتی در این باره خواهیم پرداخت.

تعمیرات سانترال پاناسونیک

 

در حالت طبیعی هر دستگاه سانترال بیش از ۱۲ سال بدون ایجاد هیچ گونه اشکالی در خود به صورت شبانه روز قابلیت فعالیت دارد اما همانطور که بیان شد هر سیستمی به دلیل ایرادات خارج از خود دچار مشکل می شود. نوسانات شدید برق یکی از بزرگترین عامل خرابی سانترال است. دستگاه سانترال ولتاژ برق ورودی ۲۲۰ ولت دارد که در هنگام نوسانات شدید با کم و زیاد شدن ولتاژ دریافتی قطعا دچار مشکل خواهد شد. وجود چیپ ها و قطعات کوچک الکترونیکی در این تغییرات برقی دچار سوختگی خواهد شد به همین دلیل پیشنهاد می شود بر سر راه از محافظ برق و یا سیستم های تنظیم کننده ولتاژ استفاده شود.

 

تعمیرات سخت افزاری

همانطوری که بیان شد یکی از بزرگترین علل خرابی مرکز تلفن نوسانات برق است که آسیب مستقیم و جدی بر روی برد ها و چیپ های الکترونیکی دارد. در صورت خرابی و ایجاد اشکال در سیستم باید کارشناس فنی پاناسونیک با استفاده ار تجهیزات خاص خود تمامی قطعات را چک و میزان سلامت آنها را بررسی نماید. گاهی با تغییر کابل برق تمامی موارد بر طرف خواهد شد و گاهی باید تمامی دستگاه به دفتر مرکزی پاناسونیک در تهران ارسال شود تا تیم تعمیرات پاناسونیک بتواند مورد را بررسی نماید. زمان تعمیر بسته به دستگاه، مدل و میزان آسیب وارد شده کاملا متفاوت است و زمان دقیق نمی توان برای آن در نظر گرفت.

تعمیرات سانترال پاناسونیک

 

تعمیرات نرم افزاری

دستگاه سانترال با استفاده ار برق امکاناتی را بر مبنا سیستم های مخابراتی به کاربر خود ارائه می دهد. وجود نرم افزار های متعدد در این مجموعه امری غیر قابل انکار است. نرم افزار ضبط مکالمات، نرم افزار کالرآیدی، نرم افزار گزارش گیری سانترال و… تمامی موارد بیان شده و مواردی از این دست به صورت کدهای مشخص در سانترال تعریف شده اند هر کدام از آنها کارایی خاص خود و هم چنین روشی متفاوت جهت تغییرات دارند. گاهی تمایل برای اعمال تغییرات باعث می شود مالک سانترال وارد حساب کاربری خود شود.

 

عدم آشنایی کافی به صورت حتم موجب خرابی در سیستم می شود حتی گاهی فراموش کردن کلمه عبور سانترال تبعاتی دارد که حتما باید توسط کارشناس فنی پاناسونیک اصلاح شود. برای اصلاح موارد فوق حضور کارشناس در محل الزامی است و با تکیه بر دانش تخصصی خود و آشنایی با نرم افزار ها، خرابی ها را اصلاح می کند و موارد را بر طرف خواهد کرد. این ایرادات بسته به حساسیت کار متفاوت است. گاهی نیز باید برای اصلاح موارد سانترال را فرمت نمود.

 

تعمیر در محل و یا در دفتر مرکزی پاناسونیک

بعد از ثبت درخواست مبنی بر اعلام خراب شدن دستگاه سانترال، کارشناس موظف است با حضور در محل موارد را بررسی و آنها را به تیم تعمیرات اعلام نماید. پس از اعلام تیم فنی، مراحل کار را کارشناس گزارش داده در صورت صدور اجازه برای تعمیرات در محل رفع خرابی آغاز می شود. در صورتی که مشکل به گونه ای باشد که نتوان بدون تجهیزات خاص بر طرف کرد ارسال دستگاه به دفترمرکزی الزامی است.

 

در اکثر مواقع رفع خرابی های نرم افزاری را می توان به صورت آنلاین بدون حضور در محل انجام داد البته این امر به صورت صددرصد نبوده و گاهی باید در محل حضور داشت.

 

تعمیرات سانترال پاناسونیک

بررسی و عیب یابی سانترال

به تمامی شرکت های دارای دستگاه سانترال پیشنهاد می شود تا به صورت دوره ای ولتاژ برق مجموعه خود را بررسی نمایند و حتما از سیستم های کنترل کننده ولتاژ استفاده نمایند بکارگیری این ادوات در افزایش طول عمر محصولات مورد مصرف تاثیر فراوانی دارد و از به وجود آوردن اشکالات در سازمان جلوگیری می کند. هم چنین درخواست بازدید دوره ای برای نظارت عملکرد کمی و کیفی تجهیزات و بررسی میزان سلامت قطعات نیز بسیار توصیه می شود. هزینه های کوچک جهت بازدید از تجهیزات خیلی به صرفه تر است نسبت به ضررهای جانی و مالی سنگین که در هنگام وقوع آن هزینه ساز می شود. از کار افتادن سیستم و هرج و مرج در تماس ها و عدم مدیریت مناسب از حداقل ضررهای وارد شده به هر مجموعه در صورت خرابی سانترال است.