انبارها

انبارها محل ذخیره و نگهداری بخش اعظمی از سرمایه سازمان است که شامل مواد اولیه، قطعات، محصولات تولید شده و کالاهای در جریان ساخت است. علاوه بر ارزش فیزیکی، وجود انبار به عنوان فضای نگهداری کالا، تجهیزات موجود و تأسیسات از نظر اجرایی و نقشی که در زنجیره تأمین دارند ،اهمیت می ‌یابد. استفاده بهینه از فضای انبار و تجهیزات، تأثیرات عمده‌ای بر کاهش هزینه محصول خواهد داشت. از سوی دیگر هرچه کالای انبارشده کمتر باشد سرمایه کمتری انباشته خواهد شد. بنابراین در صورتی که بتوان تمهیداتی را برای استفاده مناسب از فضا و همچنین بالا بردن دقت و سرعت در امور اجرایی انبار ایجاد نمود، می توان تأثیر بسزایی در کاهش بهای تمام‌ شده کالای تولیدی به واسطه کاهش در هزینه‌ها و صرفه‌جویی در سرمایه‌های سازمان ایجاد نمود. از طرفی استفاده از روش‌های سنتی با توجه به نگاه مشتری محور در مبادلات تجاری و اقتصادی و نیازهای امروز چندان سازگار و مناسب به نظر نمی‌رسد. بنابراین باید با کمک تکنولوژی های نوین به سمت انبارداری نوین گام برداشت.

 

برای افزایش راندمان عملیات انبارداری شرکت باید ابتدا با نوع کار این محیط آشنا شد. این آشنایی به کار یک انباردار و نوع ارتباط این کار با دنیای خارج سبب توسعه و افزایش کارایی می شود. هم چنین یک انباردار همواره باید با دفتر شرکت و کارخانه در ارتباط باشد که لازمه ارتباطی مستمر است با کمترین زمان ممکن.

دستگاه سانترال پرظرفیت تحت شبکه بهترین راهکار برای انبارها

ارسال و دریافت کالا

 

انبار محیطی پر اهمیت و انباردار شخصی با قابلیت‌های بالا باید باشد. ارسال و دریافت هر نوع کالایی باید با دفتر و یا کارخانه هماهنگ شود. اهمیت این هماهنگی بسیار زیاد است و در محیط‌ هایی بزرگ مانند انبار که محیط‌هایی با فضای بزرگ و تو در تو است وجود سیستم ارتباطی که بتواند پل بین انبار و سازمان های مرتبط باشد مورد نیاز است. این سیستم باید به غیر از این موضوع که بتواند تماس ها را سهولت بخشد باید به گونه ‌ای باشد که محیط انبار را به طور کامل پوشش دهد و در محیط‌های بزرگ امکان برقراری مکالمه را ممکن سازد.

 

ارتباط بین انبارها در مکان‌های مختلف

شرکت‌های بزرگ ممکن است دارای انبارهایی گوناگون در مکان‌های مختلف باشند. انبار و دفتر شرکت باید در هر لحظه به صورت مستمر باهم مرتبط باشند. این ارتباط تلفنی باعث افزایش هزینه‌های جاری شرکت می ‌شود و برای کاهش هزینه‌ ها باید به فکر راه ‌حلی اساسی بود. وجود انبارهایی در محیط‌ های مختلف و یا حتی در شهرهای مختلف نیازمند سیستمی با وسعت پوشش زیادی است که می توان با استفاده از تجهیزات مخابراتی پاناسونیک مانند دستگاه سانترال و تلفن سانترال و تجهیزات وابسته آن مانند تلفن های دکت و یا سیستم های تحت شبکه  VOIP به راحتی تماسی رایگان با کیفیتی باورنکردنی داشت.

 

دستگاه سانترال پرظرفیت تحت شبکه بهترین راهکار برای انبارها

نیاز ارتباطی رایگان با استفاده از سانترال در انبارها

اگر بخواهیم نیاز ارتباطی هر انبار و یا محیط‌ هایی از این قبیل را مورد بررسی قرار دهیم با مواردی مواجه می ‌شویم که برآورد ساختن آن‌ها توسط هر دستگاهی امکان‌پذیر نیست…

 

  • پوشش مکالمه در محیط‌ های بزرگ مانند انبار
  • برقراری مکالمه ‌ای مطمئن با کمترین هزینه ارتباطی

 

انبارها محیط‌هایی بزرگ هستند که فرد انباردار همواره در آن در حال تردد است و در حین این تردد و رفت و آمدهای مختلف باید پاسخ گوی تماس‌های مختلفی باشد که این تماس‌ها در هر مکانی از انبار باید قابل جوابگویی باشد که خود نکته ای بسیار مهم است. هم چنین در نظر گرفتن هزینه تمام شده هر مکالمه در صورت برقراری تماس از دیگر نکاتی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. اگر ارزان ترین تماس را تماس درون شهری در نظر بگیریم درطی دوره ای یک ماهه مجموع این هزینه مبلغی خواهد شد که بسیار چشم گیر است.

دستگاه سانترال پرظرفیت تحت شبکه بهترین راهکار برای انبارها

تجهیزات پیشنهادی گروه فنی مهندسی ارتباط

 

با توجه به وسعت انبارها و گستردگی محیط و تماس‌های دریافتی و خروجی باید سیستمی را انتخاب نمود که این سیستم بتواند با برآورد ساختن نیازهای ارتباطی این محیط‌ها، با داشتن کیفیتی مناسب و سهولت در برقراری این ارتباط بتواند بهترین خدمات را به کاربران خود هدیه ‌کند. پوشش تلفن بی‌سیم معمولی در این مجموعه ها اصولا پاسخ گوی نیاز انباردار و یا مسئول انبار نیست. برای این کار باید از سری سانترال پرظرفیت تحت شبکه پاناسونیک مانند KX-TDE200 و یا سانترال KX-TDE100 استفاده نمود. این دستگاه سانترال در ظرفیت‌های مختلف به کاربران خود امکان برقراری مکالمه‌ای رایگان را با برقراری تماس داخلی می‌ دهد. تماس داخلی در واقع تماسی درون شبکه است که به کاربران سانترال هدیه داده می‌شود. مرتبط بودن سانترال انبار و دفتر با دیگر محیط‌ها سبب به وجود آمدن شبکه‌ ای بزرگ می‌شود که این شبکه مکالمات درون سازمانی را از طریق اینترنت به راحتی امکان‌پذیر می‌کند.

 

برقراری مکالمه‌ای ارزان در هر جایی از انبار

 

وسعت انبارها دیگر مهم نیست. با استفاده از تلفن بی‌سیم دکت پاناسونیک و تعریف این تلفن‌ها در مرکز تلفن پاناسونیک می‌توان در هر محیطی از انبار پاسخ گو تماس‌ها بود. تلفن بی‌سیم دکت به کاربران خود این قابلیت را می‌دهد که در هر نقطه ای از انبار با برقراری تماس به دفاتر گوناگون مکالمه‌ ای با کیفیت را برقرار کنند. تحت شبکه بودن این تلفن‌ها ویژگی خاص است که در این گوشی‌ ها بی‌نظیر است (مکالمه VOIP از طریق تلفن دکت).