نرم افزار محاسبه ضربان قلب پاناسونیک ارسال شده توسط: منصور صالح بروجردی        ارسال شده در تاریخ: شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۲

پاناسونیک اخیرا در نمایشگاهی در توکیو از نرم افزار جدید خود با نام Contacts Vital Sensing رونمایی کرده است که قابلیت آن را دارد تا تنها با بهره گیری از فیلم های گرفته شده با انواع دوربین (حتی وب کم ها) ضربان قلب شما را اندازه گیری کند. با وبسایت فروش تلفن پاناسونیک همراه باشید تا شما را با این نرم افزار محاسبه ضربان قلب پاناسونیک بیشتر آشنا کنیم…

 

نرم افزار محاسبه ضربان قلب پاناسونیک

 

دنیای تکنولوژی با سرعت فراوان رو به پیشرفت است و سیستم دوربین های فیلم برداری هم از این پیشرفت جدا نیستند و شاید بتوان گفت که در آینده نزدیک قادر خواهند بود تا بدون نیاز به تجهیزات جدایی، اقدام به تخمین ضربان قلب افراد کنند. نرم افزار محاسبه ضربان قلب پاناسونیک در واقع نور بازتاب شده از پوست افراد و همچنین تغییرات این بازتاب را در فیلم بررسی می کند.

 

جزییات عملکرد نرم افزار محاسبه ضربان قلب پاناسونیک

خون از مجراهای پوستی، نور را به خود جذب می کند ولی مقدار بازتاب این نور از خون با توجه به ضربان قلب هر شخص متغیر است. همان طور که گفتیم، نرم افزار محاسبه ضربان قلب پاناسونیک از همین بازتاب های نوری برای محاسبات خود استفاده می کند. از نکات قابل توجه در این خصوص این است که شرکت پاناسونیک تا کنون در مورد دقت (ضریب خطا) نرم افزار خود صحبتی نکرده است و فقط گفته است که می توان میزان ضربان قلب افراد را با بررسی بازتاب های نوری از سطح پوست قسمت هایی از بدن که در فیلم مشخص است (مانند صورت و …) اندازه گیری کرد.

 

نرم افزار پزشکی جدید پاناسونیک می تواند با اندازه گیری ضربان قلب ورزشکاران، مبحث جدیدی را در پزشکی مسابقات ورزشی باز نماید اما گویا پاناسونیک در کنار این گونه از استفاده ها، بیشتر به دنبال آن است تا از این نرم افزار خود برای تشخیص خواب آلودگی راننده در پشت فرمان استفاده کند. البته باید گفت که پاناسونیک اولین تولید کننده ای نیست که به خلق این نرم افزار پرداخته و پیش از این در سال گذشته میلادی، شرکت تازه تاسیسی موسوم به Oxehealth از چنین سیستمی رونمایی کرده که با دقت کامل به همین منظور (اندازه گیری ضربان قلب) کاربری دارد.

 

گفته ها نشان دهنده آن است که نرم افزار محاسبه ضربان قلب پاناسونیک به احتمال زیاد در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی در موارد گفته شده در این مطلب و سایر کاربردها مورد استفاده قرار می گیرد.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.