سقف خورشیدی پاناسونیک برای تویوتا پریوس ارسال شده توسط: منصور صالح بروجردی        ارسال شده در تاریخ: شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۳

مبحث سقف خورشیدی (Sunroof) خودروها همواره نکته ای است که فعالان عرصه خودروسازی برای عرضه دانش نوین خود بر آن تکیه می کنند. با وبسایت فروش تلفن و خدمات سانترال همراه باشید تا شما را با سقف خورشیدی پاناسونیک برای تویوتا پریوس آشنا کنیم…

 

سقف خورشیدی پاناسونیک برای تویوتا پریوس

 

کمپانی تویوتا بعنوان اواین خودروسازی که توانست امکان سقف خورشیدی را در سال ۲۰۱۲ بر روی خودروی تویوتا هیبریدی Prius عرضه کند، با همکاری پاناسونیک در حال حاضر توانسته با بهره گیری از سقف خورشیدی پاناسونیک برای تویوتا پریوس (مدل Prius PHEV) که جدیدترین مدل این خودرو است، میزان انرژی تولید شده از این سقف را نسبت به فناوری پیشین خود از ۵۰ وات به ۱۸۰ وات ارتقا دهد.

 

جزییات فنی سقف خورشیدی پاناسونیک برای تویوتا پریوس

سقف موصوف با نام HIT Photovoltaic Module for Automobile نخستین سقفی است که امکان شارژ باتری های لیتیوم – یون اصل اتومبیل و همینطور باتری استاندارد ۱۲ ولت اسیدی را دارا می باشد. سقف خورشیدی پاناسونیک برای تویوتا پریوس به گونه ای طراحی و پیاده سازی شده است تا در شرایط دمایی بسیار گرم هم توانایی فعالیت را داشته باشد؛ هرچند که بالا رفتن دما با کاهش تولید نیرو در این سیتم (مانند فناوری های قبل) همراه است. سقف خورشیدی (Sunroof) که تا قبل از این در خودروی تویوتا پریوس استفاده می شد، برق بسیار کمی را تولید می کرد. این میزان برق تولید شده تنها برای روشن کردن فن های تهویه در زمان متوقف بودن خودرو کفایت می کرد و در اصل بعنوان یک منبع کمکی در کنار باتری ۱۲ ولتی بود. البته ۱۸۰ وات تولید شده از سقف خورشیدی پاناسونیک برای تویوتا پریوس هم انرژی مکفی را تامین نمی کند اما شرکت تویوتا در این خصوص معتقد است که این نیرو عملکرد خودرو را به میزان ۱۰ درصد بهبود بخشیده و در شرایط مناسب می تواند چیزی معادل ۲٫۲ مایل (۵٫۳ کیلومتر) بر متوسط حرکت روزانه اتومبیل اضافه کند.

 

قیمت سقف خورشیدی پاناسونیک برای تویوتا پریوس جهت مشتریان بریتانیایی ۱۵۰۰ پوند (۱۸۴۰ دلار) است و با نصب این آپشن می بایست مواردی از جمله مانیتور مقابل راننده، صفحه نمایش نقطه کور و هشدار ترافیک پشت سر از خودرو حذف شود.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.