ربات صندوقدار پاناسونیک ارسال شده توسط: منصور صالح بروجردی        ارسال شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۲۶

از ابزارهای بسیار کاربردی که امروزه در فروشگاه ها و مراکز تجاری بصورت قابل توجهی در عملکرد و همینطور رضایت مشتریان تاثیر داشته است، اسکنرهای لیزری (بارکدخوان ها) هستند. با وبسایت فروش تجهیزات سانترال پاناسونیک همراه باشید تا با ربات صندوقدار پاناسونیک آشنا شوید…

 

ربات صندوقدار پاناسونیک

 

فناوری ربات صندوقدار پاناسونیک

تولیدکنندگان محصولات کاربردی در حوزه IT و تکنولوژی همیشه در تلاش بوده اند تا با ساخت ابزار سریع تر و با عملکرد بهتر، در خصوص آسان سازی فرایند خرید، گوی سبقت را از رقبای خود بربایند. نمونه این امر کمپانی ژاپنی پاناسونیک است که با طراحی ربات صندوقدار پاناسونیک و عرضه آن در فروشگاه “لاوسون” در “اوزاکا” ژاپن، تحول عظیمی را در این زمینه به وجود آورده و امکان اسکن اقلام خریداری شده مشتریان و صدور صورت حساب برای آن ها بدون نیاز به حضور نیروی انسانی را فراهم کرده است. ربات صندوقدار پاناسونیک با نام Regi-Robo در کنار انجام امورات گفته شده برای مشتریان، می تواند با بهره گیری از تکنولوژی اینترنت اشیا در امر بررسی موجودی انبار و اعلام کمبود کالا، اتمام آن و یا مواردی این چنینی و اطلاع آن ها به مدیران، در کمک رسانی به مسئولان مراکز تجاری نیز نقش خود را ایفا کنند.

 

بررسی کالاها توسط ربات صندوقدار پاناسونیک

در ساخت این ربات ها از فناوری RFID استفاده شده که به آنها اجازه می دهد تا با بررسی و دریافت اطلاعات از کالاهای خریداری شده، نسبت به صدور صورت حساب اقدام کنند. این پروسه به این صورت است که مشتری پس از قرار دادن اجناس مورد نیاز خود در یک سبد خرید هوشمند که به همین منظور طراحی شده است، در پای صندوق (ربات) حاضر می شود. در این مرحله سبد مذکور در محفظه مخصوصی قرار گرفته که با باز شدن زیر آن محفظه و ریخته شدن اجناس در کیسه ای پلاستیکی، کار RFID برای مطالعه اطلاعات اجناس آغاز می شود. سپس لیست اجناس و قیمت هر کدام به شکل یک صورت حساب در مانیتوری نمایش می یابد تا خریدار بتواند با پرداخت الکترونیک، مبلغ اجناس را پرداخت نماید. حال کالاها از کیسه پلاستیکی مجددا به سبد بازگشته و در اختیار مشتری قرار می گیرد تا آن ها را بردارد و کار ربات صندوقدار پاناسونیک نیز به پایان برسد.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.