خودرو پاناسونیک با فناوری خورشیدی ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد        ارسال شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۱

در دنیای امروز که هر لحظه در حال نو شدن است، خلق و پیاده سازی کاری دشوار است. پیشتاز بودن در تمام زمینه ها، کاری سخت و شاید ناممکن باشد، پاناسونیک با استفاده از فناوری خورشیدی و تولید محصولی با نام خودرو پاناسونیک با فناوری خورشیدی نمونه ای عظیم در راستا تایید و صحت دانش فنی خود روانه بازار کرد. استفاده از سوختهای فسیلی تقریبا منسوخ و از رده خارج است و انرژی های جایگزین فراوانی دارد.

 

خودرو پاناسونیک با فناوری خورشیدی

 

انرژی خورشیدی یکی از این جایگرین هایی است که پاناسونیک از پرچمداران استفاده از آن به حساب می آید. انرژی خورشیدی منحصربه فرد ترین انرژی تجدیدپذیر و منبع اصلی و اولیه تمامی انرژی های تولید شده در سطح زمین است، این انرژی مانند دیگر انرژی ها می تواند به موارد دیگری مانند گرما و یا الکتریسیته تبدیل شود که ممکن است در سر این راه موانعی قرار گیرد.

  • ضعف علمی در تبدیل
  • جهت و زاویه تابش در طول سال
  • متغیر بودن میزان انرژی به دلیل تغییرات جوی

شاید ابتدایی ترین و متداول ترین روش استفاده از انرژی خورشیدی را با استفاده از صفحات خاص طراحی شده در آبگرمکن های خورشیدی به یاد داشته باشیم اما این ابتدا راه است…

 

خودرو پاناسونیک با فناوری نوین خورشیدی

 

خودرو پاناسونیک با فناوری خورشیدی

پاناسونیک با همکاری خودرو سازی تویوتا توانسته برای اولین بار خودرویی طراحی و روانه بازار کند که انرژی حرکتی خود را از خورشید می گیرد. قراردادن صفحه ای خاص با طراحی ویژه در سقف خودرو و جای گذاری دیودهایی که موظف به عبور یک طرفه جریان هستند باعث شده تا جریان الکتریکی به صورت یکنواخت برقرار باشد و در شرایطی خاص مانند سایه های غیر قابل پیش بینی در حین حرکت، فضای کوچک سقف جهت نصب و راه اندازی و هم چنین وجود لرزش خودرو در هنگام عبور به حرکت خود ادامه دهد.
ارسال مستقیم انرژی دریافت شده به باتری خودرو باعث می شود که بتواند در فصول گوناگون مسافتی ۲٫۹ تا ۶٫۱ کیلومتر را بدون نیاز به شارژ طی کند. این خودرو طراحی شده پاناسونیک با نام پریوس توانسته در کمتر از یک ماه از ورود خود به بازار رکوردی باورنکردنی را ثبت کند. استقبال بیش از ۹ درصد فروش این خودرو نسبت به دیگر برندها متناسب با جدید بودن فناوری آن از نکات مثبت این رکورد است که گواه بر استقبال مردم به سمت دنیایی سبز و بدون آلاینده است.
تلاش برای زندگی بهتر از شعارهای پاناسونیک است که توانسته آن را محقق کند و با محصولات خود در زندگی مردم جای باز کند. نوآوری های اخیر پاناسونیک باعث افزایش محبوبیت این کمپانی و صعود ۱۴ پله ای در رده بندی ۱۰۰ برند برتر جهان در سال ۲۰۱۶ است که منجر به کسب رتبه ۶۸ شده.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.