خودرو خودران محصولی از پاناسونیک و تسلا ارسال شده توسط: منصور صالح بروجردی        ارسال شده در تاریخ: یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۲

شرکت پاناسونیک که سال ها است در نقش تولید کننده باتری های کمپانی “تسلا موتورز” می باشد، اخیرا تصمیم گرفته تا شراکت خود را با این کمپانی گسترش دهد. با وبسیات گروه فنی مهندسی ارتباط، فروشنده و عرضه کننده خدمات سانترال پاناسونیک همراه باشید تا نگاهی به شراکت این ۲ کمپانی بزرگ برای تولید خودرو خودران داشته باشیم.

 

کارخانه گیگافکتوری

 

علاوه بر تولید باتری های تسلا، شرکت ژاپنی پاناسونیک در سرمایه گذاری و تاسیس کارخانه “گیگافکتوری” واقع در نوادا (تصویر بالا) با تسلا موتورز همکاری کرده و نیز بخشی از سهام آن را هم در اختیار خود دارد. “کازوهیرو تسوگا” مدیرعامل پاناسونیک در کنفرانس مطبوعاتی خود با “رویترز” اعلام کرده است: به افزایش همکاری پاناسونیک با تسلا علاقه مندیم و قصد داریم تا روابط خود را با این کمپانی با شرکت در پروژه تولید خودرو خودران (Autopilot) گسترش دهیم.

 

تسوگا در ادامه صحبت هایش با بیان این مطلب که پاناسونیک به فناوری خودرو خودران که از اهداف تسلا موتورز است، علاقه شایانی دارد، گفت: امیدوار هستم که شراکتی بیش از گذشته را با تسلا بواسطه تولید سنسورها و سایر تجهیزات مورد نیاز این هدف، پیدا کنیم. او معتقد است که حسگرهای تصویری CMOS تولید پاناسونیک که به نور حساسیت بالایی را دارند، استعداد بهره برداری در انواع خودرو خودران آینده را خواهد داشت. سنسور CMOS پاناسونیک قدرت بسیار زیادی در تشخیص اجسام متحرک با سرعت بالا را دارد تا جایی که هیچ خللی در این تشخیص بوجود نخواهد آمد. البته پیش از این تسلا رونمایی از ادغام رادارها و دوربین ها بعنوان بنیان سخت افزاری رانندگی مستقل در آینده را انجام داده بود و تشابه آن را با آنچه که هم اکنون در سیستم کمک راننده این کمپانی است، یادآور شده بود.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.