تلویزیون های OLED پاناسونیک شگفتی ساز ارسال شده توسط: منصور صالح بروجردی        ارسال شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۲

همان طور که احتمالا تا کنون شنیده باشید، تولید انبوه تلویزیون های OLED پاناسونیک برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ توسط این کمپانی انجام شد. با وبسایت آموزش سانترال پاناسونیک همراه باشید تا با هم نگاهی به وضعیت تلویزیون های OLED پاناسونیک داشته باشیم…

 

تلویزیون های OLED پاناسونیک

 

جایگاه تلویزیون های OLED پاناسونیک

پاناسونیک بصورت مداوم در تلاش بوده است تا ارتباط و البته همکاری نزدیک خود را با دست اندرکاران و تولیدکنندگان هالیوود حفظ کند. اخیرا در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2017 بود که این شرکت ژاپنی توانست چندین استاندارد مهم در خصوص نمایش فیلم های جدید ساخته شده، برای آخرین مدل ها از تلویزیون های OLED پاناسونیک کسب کند. از جمله استانداردهایی که تلویزیون های OLED پاناسونیک مدل EZ1000 و EZ950 را در مقایسه با تولیدات سایر شرکت ها متمایز می سازد، استاندارد THX 4K می باشد. علاوه بر آن کسب نشان UHD هم شاخصه ای دیگر بر نمایشگر OLED پاناسونیک مدل EZ1000 است. ضمنا نمایشگرهای مدل EZ1000 توانسته اند عنوان تلویزیون مرجع هالیوود که مقام با ارزشی برای تلویزیون های OLED پاناسونیک به شمار می آید را به نام خود ثبت نمایند و دلیل این انتخاب هالیوود، دقت و صحبت بسیار بالای رنگ ها اعلام شده است.

 

نمایشگر OLED پاناسونیک

 

توانمندی های تلویزیون های OLED پاناسونیک

نمایشگرهای OLED موصوف، تمامی تست های Encore، EFILM و Deluxe Company 3 را با موفقیت پشت سر قرار داده اند. از طرفی دیگر دریافت نشان UHD برای هر تلویزیون مستلزم داشتن مواردی است به شرح زیر:

  • وضوح تصویر (رزولوشن) ۳۸۴۰x2160
  • پالت رنگ Wide Color Gamut
  • عمق رنگ (Color Bit Depth) ده بیتی
  • بیشتر از ۵۴۰ نیت روشنایی و کمتر از ۰٫۰۰۰۵ نیت کنتراست
  • ورودی سیگنال BT.2020 که بواسطه اینترفیس های با پهنای باند بالا محقق می شود
  • گستره داینامیکال بالا (High Dynamic Range – SMPTE ST2084 EOTF)
  • Display Reproduction قوی مانند ۹۰% از طیف رنگ P3

 

نمایشگر OLED مدل EZ1000 لقب تلویزیون مخاطب گرا (Client Refrence Monitor) را نیز برای خود رقم زده است. همانگونه که متوجه شدید، تلویزیون های OLED پاناسونیک توانسته اند به تمامی استانداردهای معتبر مربوط عمل کنند. آنها با پشتیبانی از وضوح تصویر ۴K با قیمتی کمتر از LG B7 در ماه ژوئن به بازار ارائه خواهند شد.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.