نفت ایرانول خرید سانترال پاناسونیک ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد        ارسال شده در تاریخ: یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۳:۳۹

شرکت نفت ایرانول یکی از بزرگترین تولیدکنندگان روانکارهای صنعتی و خودرویی است که بی شک نام آن به گوش همگان آشناست. وجود نمایندگی در تمام کشور و فعال بودن در زمینه خودروهای سبک و سنگین باعث شده تا این کمپانی افتخارات زیادی در زمینه خدمت رسانی به مشتریان خود کسب کند. مشاوره بهبود تکنولوژی ارتباطی شرکت نفت ایرانول خرید سانترال پاناسونیک یکی اقدامات مهم و شاید بزرگ این مجموعه تولیدی به حساب می آید.
شرکت نفت ایرانول در راستای حضور موثر در بازار داخل کشور و بازارهای منطقه ای و جهانی با فرآوری و عرضه انواع روانکار مطابق با استانداردهای بین المللی و بهره گیری از دانش و فن آوری های نوین، حفظ ثبات کیفیت در محصولات و کسب رضایت مشتریان، تلاش های مستمری را پیگیری می نماید. همین امر سبب شده تا بتواند نشان کیفیت سازمان استاندارد را در سال های متمادی کسب کند.

نفت ایرانول خرید سانترال پاناسونیک

شرکت نفت ایرانول با پیروی از خط مشی مدیریت یکپارچه همواره تلاش نموده تا خود را در جهت بهبود عملکرد قرار دهد. توسعه بهره وری منابع انسانی، مشارکت کارکنان و افزایش رضایت مشتریان در راستای سیاست ارزش نهادن به مشتری و خلق مشتریان وفادار از جمله خط مشی این شرکت محترم است و برای تحقق بخشیدن به این امر شرکت نفت ایرانول تصمیم به خرید سانترال پاناسوینک تحت شبکه گرفت.

 

نفت ایرانول خرید سانترال پاناسونیک

 

حجیم و چند منطقه ای بودن نفت ایرانول در ۴ منطقه جغرافیایی مزایا و معایبی با خود به همراه داشت که به صورت مختصر به بیان آن می پردازیم. الزام ساخت پالایشگاه روغن سازی و مجتمع ظرف سازی و بسته بندی در جنوب کشور در مجاورت چاه های نفت برای کاهش هزینه های حمل و نقل و تمام شده، وجود دفتر مرکزی در پایتخت برای حضور مستمر مدیران در آن جهت ملاقات و انجام امور مربوط به فروش محصول تولیدی در نگاه اول معضلی بزرگ در برقراری تماس و هماهنگی فعالیت ها بود که با مشاوره نمایندگی پاناسوینک توانسند این مورد را به راحتی رفع کنند.

متصل کردن دفاتر با استفاده از سانترال تحت شبکه سری KX-TDE و برقراری تماس داخلی بدون هیچ هزینه ای در این ۴ منطقه جغرافیایی شاید در نگاه اول دور از ذهن به نظر می رسید اما با تلاش و نصب و راه اندازی مرکز تلفن پاناسونیک به این امر جامعه عمل پوشانده شد. حذف خطوط شهری و هزینه های گزاف مکالمات مستمر در بین این ۴ مرکز یکی از اقدامات مثبت بود که توانست نفت ایرانول را به اهداف سازمانی خود یک گام نزدیک تر کند.

نصب و راه اندازی سانترال تحت شبکه

با تایید پیش فاکتور ارسالی گروه فنی مهندسی ارتباط توسط مدیران نفت ایرانول و خرید سانترال پاناسونیک کار نصب توسط تیم فنی آغاز گردید که در ابتدا با نصب دستگاه اصلی در دفتر مرکزی و ۳ سانترال دیگر در پالایشگاه آبادان، مجتمع ظرف سازی و بسته بندی و پالایشگاه روغن سازی راه اندازی شد. اجرا سیستم ویپ(تماس اینترنتی) در تمام دفاتر و ادغام آنها با یکدیگر نیز از دیگر خدمات این تیم فنی مهندسی بود. در نهایت این پروژه عظیم با آموزش کار با سانترال پاناسوینک به پایان رسید.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.