محدود کردن تلفن داخلی سانترال ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد        ارسال شده در تاریخ: شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ | ۱۸:۵۴

دستگاه سانترال متناسب با هر مدل و ظرفیتی که باشد امکاناتی را برای هر کاربر خود در نظر گرفته است. شاید بتوان گفت که اکثریت برنامه های طراحی شده جهت افزایش کارایی و بهبود روند پاسخگویی است. مهمترین بخش تنظیمات سانترال نوع و نحوه دسترسی به هر داخلی است که شامل تنظیماتی بسیار بزرگ است (البته این تنظیمات متناسب با نوع داخلی و تلفن کاربر متفاوت است). محدود کردن تلفن داخلی سانترال پاناسونیک در واقع راهکاری برای مدیریت بهتر کارکنان در رده های مختلفن است. در این مقاله به محدود کردن تلفن داخلی سانترال در سطح آنالوگ می پردازیم.

 

در سانترال پاناسونیک این قابلیت وجود دارد که بتوان دسترسی به خطوط شهری را برای برخی از داخلی ها غیر ممکن کرد و فقط اجازه پاسخگویی به تلفن را به آن کاربر اعطا نمود. با فعال کردن قفل الکترونیکی در سانترال این برنامه محدود کننده اجرا می شود. همانطور که می دانید در تلفن ساده سانترال برای قطع کردن ارتباط و یا ایجاد یک ارتباط جدید بدون گذاشتن گوشی از کلید FLASH استفاده می شود. در داخلی هایی که با قفل الکترونیکی محدود شده اند می توان این قابلیت را داد که در هنگامی که از داخلی دیگر مکالمه ای دریافت می کند با استفاده از کلید FLASH مکالمه ای مجدد را برقرار کنند.

محدود کردن تلفن داخلی سانترال

 

کد سانترال “۱۰۸” KX-TES824 مختص گوشی هایی است که دارای کلید FLASH هستند مانند تلفن پاناسونیک KX-TS500. برای استفاده از این برنامه ریزی ابتدا باید کد سانترال “۳۱۲” که فعال سازی این محدودیت است را اجرا نمود که در آینده به نحوه فعال سازی آن خواهیم پرداخت. هم چنین لازم به ذکر است که در هنگام اجرا پیاده سازی تنظیمان مورد نظرگزینه Enable  به منزله فعال و یا روشن بودن سیستم و گزینه Disable قطعا به معنای خاموش بودن است که باید به این نکته توجه بسیار نمود.

 

برای فعال سازی محدود کردن تلفن داخلی سانترال از روش زیر استفاده کنید:

  • وارد حالت برنامه ریزی شوید.
  • کد سانترال “۱۰۸” را وارد کنید.
  • با فشار دادن SP-PHONE وارد حالت انتخاب گزینه خواهید شد.
  • با استفاده از AUTO ANS گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
  • با کلید  STORE می توان اطلاعات وارد شده را ذخیره کرد.
  • با HOLD از این برنامه خارج شوید.
دانلود با لینک مستقیم حجم فایل : 0.31 مگابایت رمز فایل : ertebatgroup.com
عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.