جواب دادن به تلفن از داخلی دیگر سانترال ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد        ارسال شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۸

در دستگاه سانترال پاناسونیک تلفن ها به دو دسته بزرگ گوشی های دارای صفحه نمایشگر و کلید های میانبر (کلید DSS) و گوشی هایی بدون این امکان تقسیم بندی می شوند. کلید DSS همانطور که در مقاله تعریف دکمه DSS بیان شده به دکمه ای گفته می شود که نصف فضای آن را چراغی کوچک در بر گرفته که در دو رنگ سبز و قرمز اعلان های مختلف را به فرد اعلام می دارد که می توان به زنگ خوردن و یا تصرف خطوط شهری توسط داخلی دیگر را مثالی بر این موضوع دانست. در حالت عادی وقتی که خط شهری تماسی را دریافت می کند، داخلی که امتیاز زنگ خط شهری را دارد که آن فرد می تواند اپراتور باشد، زنگ خورده و نشان دهنده، لامپ مربوط به آن خط نیز به حالت چشمک زن در می آید، در دیگر داخلی ها، تلفن زنگ نمی خورد ولی تلفن های مشابه دارای این نوع کلید، نشان دهنده مربوط به آن خط را به حالت چشمک زن در می بینند. در این مقاله به آموزش جواب دادن به تلفن از داخلی دیگر سانترال را بررسی می کنیم.

 

جواب دادن به تلفن از داخلی دیگر سانترال

 

توسط جواب دادن به تلفن از داخلی دیگر سانترال می توان چگونگی حالت نشان دهنده (لامپ) را در داخلی هایی که امتیاز زنگ خط شهری را ندارند را مشخص نمود و از تصرف این خطوط توسط این داخلی ها جلوگیری کرد. به این معنی که در هنگام زنگ خوردن خط، نشان دهنده (لامپ) خط شهری فقط در تلفنی که امتیاز زنگ خط شهری را دارا می باشد به حالت چشمک زن در آمده و در دیگر داخلی ها به رنگ قرمز روشن و ثابت است. یکی از قابلیت های که این کد سانترال دارد این است که هنگامی که این برنامه فعال باشد به تمام ۲۴ داخلی دستگاه سانترال این امکان را می دهد که در صورت عدم پاسخگویی اپراتور، دیگر داخلی ها خط را تصرف کرده و به مکالمه وارد شوند. این امر باعث افزایش میزان پاسخ گویی شرکت ها می شود.

 

این نکته را باید به خاطر داشت که در هنگام برنامه ریزی مرکز تلفن خود گزینه Disable به معنای لغو این حالت در هنگام زنگ خوردن و امکان اینکه دیگر داخلی ها بتوانند خط شهری را پاسخ دهند می گیرد و خط شهری برای آن ها به رنگ قرمز روشن و ثابت در می آید.

 

برای فعال سازی جواب دادن به تلفن از داخلی دیگر سانترال مراحل زیر را انجام دهید…

  • وارد حالت برنامه ریزی شوید.
  • کد سانترال “۱۰۹” را وارد کنید.
  • با فشار دادن SP-PHONE وارد حالت انتخاب گزینه می شوید.
  • با استفاده از کلید AUTO ANS گزینه مورد نظر را انتخاب نمایید.
  • با STORE  اطلاعات وارد شده ذخیره می شود.
  • با فشردن HOLD از این برنامه خارج شوید.
دانلود با لینک مستقیم حجم فایل : 0.30 مگابایت رمز فایل : ertebatgroup.com
عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.