اهمیت نمایشگر تلفن سانترال پاناسونیک ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد        ارسال شده در تاریخ: شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۲

سانترال پاناسونیک محصولی چند منظوره و چندین کاربره است که به نحوی طراحی شده تا بتواند نیاز تمامی افراد را در یک مجموعه و یا حتی خارج از آن محیط بر آورده سازد. برای این منظور اولین مرحله ای که باید به دقت انجام شود قبل از خرید سانترال تهیه لیست نیاز های تک تک افراد است که هر فرد متناسب به مسئولیتی که در آن مجموعه دارد تا چه حد و به چه امکاناتی نیازمند است. تنظیم این لیست به منزله مشخص کردن مدل دستگاه سانترال و تجهیزات جانبی آن است. در مقاله اهمیت نمایشگر تلفن سانترال پاناسونیک همراه ما باشید…

تلفن رومیزی در دسته بندی های مختلفی طراحی و روانه بازار شده اند که هر کدام پاسخگوی نیاز کاربرانی متفاوت است. از تلفن هایی بدون هیچ گونه امکاناتی حتی کلید HOLD و یا FLASH تا تلفن های با قابلیت تماس اینترنتی برای مبنا VOIP، تمامی این محصولات قابلیت اجرا برای مرکز تلفن را دارند به شرط آنکه مدل دستگاه و یا کارت نصب شده در آن توانایی اجرا آن را داشته باشد. گاهی ممکن است حتی پیشرفته ترین دستگاه را داشته باشیم اما تجهیزات استفاده از تکنولوژی آن در سازمان موجود نباشد و یا نیازمند یک بستر سازی بالقوه باشد.

پاناسونیک تلفن رومیزی خود را در سطوح گوناگون در تمام نمایندگی ها عرضه کرده، از تلفن هایی بدون صفحه نمایشگر تا تلفن هایی با صفحه نمایشگر هایی ۶ سطری و یا حتی بیشتر. در دستگاه KX-TES82 تلفن اپراتور KX-T7730 دارای LCD یک سطری است و همین میزان از تصویر پاسخگو نیاز و خواسته آن دستگاه است. همین LCD به ظاهر ناچیز از نظر همگان قابلیت هایی مانند امکان تنظیم دستگاه به صورت کامل، مشاهده ساعت سانترال، مشاهده شماره تماس گیرنده (اگر کارت CALLER ID نصب شده باشد)، مشاهده شماره های تماس گرفته شده از لیست تماس ها و… را دارد که این خود تفاوتی بسیار بزرگ و فاحش است با تلفن های بدون صفحه نمایشگر.

اهمیت نمایشگر تلفن سانترال پاناسونیک

اهمیت نمایشگر تلفن سانترال پاناسونیک

هرچه مدل دستگاه بالاتر می رود تلفن های قابل اتصال به آن دچار تحول و پیشرفت اساسی تری می شوند به طور مثال در همین مرکز تلفن ذکر شده ۲ دسته تلفن آنالوگ و هیبرید قابل نصب است اما در سری KX-TDA مانند KX-TDA100 می توان ۳ دسته آنالوگ و هیبرید و دیجیتال نصب شود و در سری KX-TDE مانند KX-TDE100 می توان در کنار موارد بیان شده از سری تلفن های اینترنتی نیز استفاده نمود. اگر به ساختار کلی هرگوشی نگاهی اجمالی بیاندازیم متوجه یکسان بودن ظاهر LCD ها می شویم اما در نگاهی دقیق و موشکافانه متوجه تغییرات کوچک که بازتابی بزرگ بر عملکرد آنها دارند، خواهیم شد.

صفحه نمایشگر های بزرگ بدون نور در ابتدا وارد بازار شدند که نمونه آنها را می توان مدل KX-T7636 دانست. وجود LCD 4 سطری که می توان اطلاعات را با جزییات بیشتری مشاهده کرد و طراحی ۴ منو به صورت میانبر برای اجرا تنظیمات دلخواه. این نوع نمایشگر ها به دلیل محل قرار گیری ممکن است با برخورد نور زیاد به وضوح اطلاعات را نمایش ندهند و فرد را کمی آزرده کنند (البته در شرایط جای دهی مناسب این اتفاق رخ نمی دهد)، بعد از این سری از نمایشگر ها، LCD های نورانی وارد بازار شد که مسلما کیفیت بهتری را به نمایش قرار می دهند زیرا در هنگام به تصویر کشیدن اطلاعات نور پس زمینه موجب افزایش و دوچندان شدن کیفیت شده و احتمال خطا در مشاهده نیز کاهش می یابد.

اهمیت نمایشگر تلفن سانترال پاناسونیک

نسل بعدی صفحات نمایشگر هایی با قابلیت تنظیم بود که انتهایی ترین قسمت آن به تلفن متصل بود و امکان تغییر زاویه نمایشگر تا درجه ای خاص برای مشاهده دقیق تر فراهم شد. نمونه ای از تلفن ها را می توان KX-NT346 در نظر گرفت که همزمان هم صفحه ای نورانی با قابلیت تنظیم زاویه LCD دارد. هر کدام از این محصولات متناسب با خواست و سلیقه فرد قابل تهیه است.

گاهی ممکن است مدیران نیاز خود را مبنی بر داشتن تلفن با LCD نورانی اعلام کنند اما به دلیل ترس از آسیب دیدن آن و یا داشتن عمر کوتاه نور صفحه، خود را متقاعد به خریدتلفن رومیزی دیگری کنند که گروه فنی مهندسی ارتباط به عنوان نمایندگی پاناسونیک این نکته را قابل عرض می داند که این ترس کاملا اشتباه و صرفا بر پایه شایعاتی است که بر پایه ای پوچ بنا شده اند. ما پیشنهاد می کنیم آن چیزی که برازنده شماست را تهیه نمایید، پاناسونیک برندی معتبر و قابل اعتماد است که در هیچ شرایطی مصرف کننده را ناراضی و نا امید نمی کند مگر اینکه خود مسبب این عدم رضایت شویم.

به پاناسونیک و محصولاتش اعتماد کنیم، زیرا ثابت کرده ارزش این اعتماد را دارد.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.