آموزش کار با تلفن سانترال قسمت چهارم ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد        ارسال شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۷

در آموزش کار با تلفن سانترال قسمت چهارم به بررسی ویژگی هایی می پردازیم که برخی از آنها در تمامی تلفن ها وجود دارد و برخی خیر. هر تلفن پاناسونیک بسته به قابلیتی که دارد امکاناتی بر روی آن تعبیه شده است که قابل بهره گیری است. قابل ذکر است که تمام ویژگی ها در صورت اتصال به دستگاه سانترال و در هنگام قطع این اتصال متفاوت است. به طور مثال اگر تلفنی ساده مانند KX-T7703 را در نظر بگیریم با برداشتن گوشی در حالت اتصال به مرکز تلفن صدایی مبنی بر قطع مکالمه به گوش می رسد به این معنا که من منتظر دریافت دستور هستم تا خط شهری را آزاد کنم و یا تماس درون سازمانی برقرار کنم، اما در هنگام وصل بودن به خط شهری به صورت مستقیم در همین حالت بوق آزاد شنیده می شود که معنای آن اجازه دادن برای برقراری تماس شهری است.

آموزش کار با تلفن سانترال قسمت چهارم

آموزش کار با تلفن سانترال قسمت چهارم

می توان گفت ۲ کلید REDIAL  و  SPEAKER PHONE در اکثر تلفن ها قرار دارند و فقط نوع جای گیری آنها بر روی تلفن است. به طور مثال در تلفن بیسیم در بخش اولیه تلفن در زیر صفحه نمایشگر وجود دارند اما در تلفن رومیزی در هر مدل جای گیری کاملا متفاوتی دارند. کاربرد این کلید شماره گیری مجدد تماس گرفته شده از قبل است که با فشردن آن شماره گیری مجدد صورت می گیرد. در حافظه این کلید بسته به مدل چندین شماره آخر تماس گرفته شده دخیره می شود که می توان قبل از آن انتخاب نمود اما در حالت پیش فرض بعد از آزاد سازی خط، آخرین شماره گرفته می شود.

آموزش کار با تلفن سانترال قسمت چهارم

کلید SP-PHONE هم مانند باقی قابلیت ها در اکثر تلفن ها وجود دارد که با فشردن آن تمامی صداهای موجود تلفن به صورت پخش زنده از روی بلند گوی طراحی شده شنیده می شود. دکمه SPEAKER PHONE با فشردن آن تلفن متصل به سانترال پس از فشردن همان صدای قطع به گوش می رسد که باید با فشردن ۰ یا ۹ خط شهری آزاد می شود.

در آموزش کار با تلفن سانترال قسمت چهارم به بررسی REDIAL  و SP-PHONE پرداختیم. با نمایندگی پاناسونیک همراه باشید تا به مرور زمان خود کارشناس فنی شرکت خود باشید.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.