آموزش کار با تلفن سانترال قسمت سوم ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد        ارسال شده در تاریخ: دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ | ۲۱:۵۶

دستگاه سانترال مرکز تلفنی چند منظوره است که قابلیت پشتیبانی از خطوط شهری آنالوگ  و دیجیتال را دارد و متناسب با نیاز هر شرکت می تواند به کاربران خود از تلفن آنالوگ تا تلفن تحت شبکه ارائه خدمات کند. سانترال برای هر کاربر در هر سطحی که باشد شرایط خاص استفاده مهیا کرده است. در آموزش کار با تلفن سانترال قسمت سوم به کاربران این مرکز تلفن پیشرفته آموزش انتقال تماس درون سازمانی و هلد تماس را آموزش می دهیم. همراه ما باشید …

آموزش کار با تلفن سانترال قسمت سوم

تلفن سانترال در حالت دیجیتال در ساده ترین حالت خود دارای کلید HOLD و TRANSFER است و تلفن آنالوگ در برخی مدل ها، این کلید ها را دارا می باشد در شرایطی غیر از این حالت برای انتقال تماس به کاربران دیگر و یا نگهداشتن فرد تماس گیرنده پشت خط چه باید کرد؟

آموزش کار با تلفن سانترال قسمت سوم

قلاب گوشی در تلفن های ساده رومیزی دو کاربرد دارد ابتدایی ترین آن قطع مکالمه و اتمام تماس است و دومین کاربرد آن انتقال تماس به کاربر دیگر است. در هنگام فشردن قلاب گوشی دستور توقف تماس و یا در اصطلاح هلد تماس ارسال می شود سانترال بعد از این دستور منتظر می ماند که اگر فرد عددی را وارد کرد به این معناست که تماس را به آن شماره داخلی متصل کند در غیر این صورت خط در حالت هلد باید منتظر بماند تا دوباره فرد با فشردن قلاب، تماس را از این حالت خارج کند. در تلفن های پیشرفته تر می توان با استفاده از کلید فلش FLASH این عملیات را مدیریت و اجرایی کرد.

آموزش کار با تلفن سانترال قسمت سوم

کلید FLASH کاربردی همانند قلاب گوشی دارد که هم می تواند دستور قطع کامل مکالمه، انتقال مکالمه و حتی هلد تماس را صادر کند. در تلفن دیجیتال نیز هر کدام از کلید ها به صورت کاملا مختص خود طراحی شده است که با فشردن هر کدام از آنها دستور مورد نظر به مرکز تلفن ارسال می شود.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.