خدمات پس از فروش پاناسونیک ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد        ارسال شده در تاریخ: یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۷

بعد از خرید هر محصولی، چه ایرانی و یا ساخت هر کشور دیگری نوع سرویس دهی شرکت تولید کننده و یا عرضه کننده بسیار اهمیت پیدا می کند. البته ناگفته نماند که قبل از تهیه محصول باید به دقت در کنار تحلیل و بررسی محصولات مشابه به بررسی فرد و یا شرکت ارائه دهنده آن محصول نیز پرداخت. خدمات پس از فروش پاناسونیک نیز یکی از مورد اعتماد ترین خدمات ارائه شده توسط نمایندگی های رسمی در بین برندهای حال حاضر در سطح کشور است.

 

هر نمایندگی پاناسونیک وظایفی خاص به عهده دارد که می بایست به نحو احسن آنها را جامه عمل بپوشاند. ارائه اطلاعات مکفی به هر فرد در هنگام خرید، فروش تجهیزات، خدمات پس از فروش و حتی تعمیرات سرفصل های هر شرکت به حساب می آید. برای این منظور باید بهترین فرد یا افراد را در زمینه های مذکور برگزید و در این راه با همکاری آنها خدماتی در شان استفاده کنندگان این برند محبوب جهانی ارائه کرد. با توجه به مطالب بیان شده می توان اینگونه نتیجه گرفت که اولین کار بعد از فروش، ارائه خدمات است. اما شرایط و ضوابط این خدمات چگونه است؟ چه کسی این موازین را تعیین نموده؟

 

خدمات پس از فروش پاناسونیک

 

خدمات پس از فروش پاناسونیک

خدمات پس از فروش پاناسونیک مانند دیگر برندها خدمات رایگان و خدماتی هزینه ای دارد که هر کدام از موارد بیان شده هنگام خرید محصول و عقد قرارداد به صورت کتبی و شفاهی به خریدار اعلام می شود. گروه فنی مهندسی ارتباط به عنوان نمایندگی فروش تجهیزات ارتباطی پاناسونیک مانند دستگاه سانترال و تلفن بیسیم و دستگاه فکس و دوربین مداربسته است و سرویس هایی در همین زمینه به تمامی شرکت ها و مجموعه ها ارائه می دهد. گروه فنی مهندسی ارتباط وظیفه خود می داند تا در کمترین زمان به درخواست پشتیبانی شما پاسخ دهد.

  • تنظیمات دیزا
  • سیم کشی تلفن
  • تنظیم دستگاه فکس
  • خدمات نصب سانترال
  • تنظیم دستگاه ضبط مکالمات
  • تنظیم و برنامه ریزی سانترال
  • به روز رسانی نرم افزار سانترال

 

خدمات پس از فروش پاناسونیک

 

این جمله بسیار شنیده شده است که، گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات ایرانی و خارجی، در ایران معنایی ندارد. گروه فنی مهندسی ارتباط با تمام قوا در مقابل این تفکر ایستاده و با عزمی وصف نشدنی در تلاش برای از بین بردن این فکر و ارائه خدمات در تمام ساعات شبانه روز است که می توان گفت در این زمینه نیز موفق بوده ایم و آن را مدیون خط مشی کمپانی پاناسونیک و علاقه خود به کار می دانیم. ارائه خدمات به شرکت ها بدون نگاه به این موضوع که تجهیزات خود را از کدام نمایندگی خریداری کرده اند گواه بر صحت این موضوع است.

 

برای دریافت سریع السیر خدمات پس از فروش پاناسونیک در زمینه سیستم های ارتباطی و مخابراتی با شماره ۸۸۹۴۱۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید که در واقع همان شماره تلفن خدمات تلفن سانترال پاناسونیک است. ابتدا در مشاوره با کارشناسان ما در صورت عدم نیاز به اعزام، خود کارشناس مجموعه شوید. تلاش برای بهبود عملکرد سیستم های مخابراتی و مراکر تلفن یکی از شعار های پاناسونیک است که آن را به خوبی اجرا و پیاده سازی کرده و با تربیت کارشناسانی با علم و تجربه در سطح کشور عزیزمان توانسته به راحتی رقبا خود را تار و مار سازد. به طوری که بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک امروز از دستگاه سانترال این برند استفاده می کنند. هم چنین حضور این برند در منازل نشانه عزم راسخ در جهت بهبود کیفیت زندگیست.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.