اجرا صحیح پست مخابراتی و سانترال ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد        ارسال شده در تاریخ: سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ | ۲۱:۴۸

در هر شرکتی برای مدیریت بهتر تماس ها اولین راه حلی که به ذهن می رسد نصب و راه اندازی دستگاه سانترال است که می توان با مشاوره با واحد فروش نمایندگی پاناسونیک بهترین مدل را متناسب با وسعت و حجم فعالیت سازمان تهیه کرد. برای استفاده از دستگاه شاید در نگاه مشتری اینگونه باشد که کافیست فقط سانترال را به برق شهری متصل کرد و از آن بهره گرفت اما این روش بسیار نادرست و زیان بار است. البته زیان بار از نظر میزان انرژی که بعد ها صرف می شود برای نصب دقیق دستگاه، با اجرا صحیح پست مخابراتی و سانترال متوجه خواهید شد که تفاوت میان این دو روش مانند سیاهی شب و روشنی روز است.

اجرا صحیح پست مخابراتی و سانترال

 

اجرا صحیح پست مخابراتی و سانترال

 

در شرکت ها بدون در نظر گرفتن تعداد کاربران نحوه اجرا تلفن سانترال بسیار اهمیت دارد زیرا در کوچکترین جابجایی های مجموعه این امر بی تاثیر نیست. تهیه نقشه سیم کشی تلفن سانترال و پست مخابراتی امری است که در ابتدایی ترین  قدم برای آغاز و شروع به کار نصب مرکز تلفن توسط تیم فنی، گروه فنی مهندسی ارتباط صورت می پذیرد تا در هنگام ایجاد تغییرات کمترین هدر رفت و خسارت وجود داشته باشد.

دقت و صحت در اجرا صحیح پست مخابراتی و سانترال و تهیه رک و جای دهی آنها در صورت لزوم از جمله اقدامات اولیه و توصیه شده است که جزء اجرا شبکه داخلی سانترال محسوب می شود که اهمیت فراوانی دارد. نا مرتب بودن سیم ها و حتی جای دهی بی نظم آنها آشفتگی با خود به همراه دارد که یکی از کوچکترین تبعات آن هنگامی است که یک تلفن داخلی قطع می شود و باید وصل و قطع بودن سیم را از مبدا تا مقصد چک و بررسی کرد. تقسیم بندی هر واحد و یا اتاق و در اصطلاح داکت کشی ازیک محیط تا انتها و هدایت صحیح سیم ها تبعاتی دارد مانند…

  • افزایش طول عمر سیم
  • امکان ردیابی سیم و سهولت در یافتن آن
  • کاهش هزینه خرید سیم به صورت مداوم و همیشگی
  • سالم ماندن سیم ها و عدم قرار گرفتن در زیر پا هنگام تردد

اجرا صحیح پست مخابراتی و سانترال

 

گروه فنی مهندسی ارتباط به عنوان نمایندگی پاناسونیک با تجربه ای قابل اتکا در این زمنیه پیشنهاد اجرا صحیح پست مخابراتی و سانترال را در هنگام نصب مرکز تلفن می دهد. تهیه نقشه و بایگانی کردن آن و استفاده در زمان نیاز از جمله اقدامات اولیه ای است که توسط کارشناس فنی پاناسونیک انجام می پذیرد. البته می توان توصیه کرد با آموزش سیم کشی تلفن توسط این کادر مجرب می توانید به راحتی امور مقدماتی و ساده خود را مرتفع سازید.

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.