آموزش کار با تلفن سانترال قسمت دوم ارسال شده توسط: شیوا فقیه نژاد        ارسال شده در تاریخ: شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ | ۱۹:۱۳

وجود دستگاه سانترال در هر شرکتی جزء الزامی شده به طوری که نبود آن اغتشاشاتی را با خود به همراه دارد که این سوال در ذهن پدیدار میشود که ساختار سارمان ها در نبود این مرکز تلفن فوق هوشمند و کار آمد چگونه بود؟ پاسخ به این سوال بسیار سخت است و می توان گفت شاید نتوان به آن پاسخ داد گروه فنی مهندسی ارتباط به عنوان نمایندگی تلفن سانترال و تجهیزات ارتباطی پاناسونیک در نظر دارد تا با انتشار مقالاتی آموزشی،استفاده از این سیستم را تعالی بخشد در مقاله آموزش کار با تلفن سانترال قسمت دوم همراه ما باشید.

آموزش کار با تلفن سانترال قسمت دوم

در قسمت اول سری آموزش های سانترال به نحوه برقراری تماس تلفنی با محیط خارج از شرکت پرداختیم و در آن بیان کردیم با توجه به تنظیماتی که در سیستم انجام می پذیرد می توان با وارد کردن عدد ۰یا ۹خط شهری را آزاد نمود در آموزش کار با تلفن سانترال قسمت دوم به برقراری تماس داخلی یا همان تماس درون شبکه ای میپردازیم.

آموزش کار با تلفن سانترال قسمت دوم

تلفن های ساده آنالوگ مانند تلفن بیسیم در صورت اتصال به خط شهری با فشردن کلید سبز رنگی که برای آن تعبیه شده دستور ارسال آزاد سازی خط شهری صادر می شود. اگر این تلفن را به عنوان یک داخلی در دستگاه سانترال معرفی کنیم در شرایط یکسان مانند قبل، بعد از فشرزن کلید سبز رنگ صدایی مبنی بر قطع بودن خط ارسال می شود. این صدای بوق به معنای متصل بودن شما به مرکز تلفن پاناسونیک است که در صورت وارد کردن هر عددی دستور آن عمل ارسال می شود.

آموزش کار با تلفن سانترال قسمت دوم

به بیانی ساده تر اگر عدد ۰ یا ۹ وارد شود فرد تمایل به برقراری تماس شهری دارد در غیر این صورت می خواهد تماس درون شبکه ای داشته باشد که با وارد کردن عدد هر تلفن متفاوت است. دستگاه های سانترال در سری کم ظرفیت به  روش شماره گذاری می شود که در مقاله تنظیمات چند رقمی بودن داخلی سانترال کد سانترال ۰۰۹ آموزش داده شده است. در سری پر ظرفیت نیز با برنامه ریزی از طریق کامپیوتر می توان هر عدد  دلخواهی را ثبت ومعرفی کرد از آن لحظه به بعد این اعداد به منزله شماره تلفن برای تماس داخل شبکه است که پس از آن تلفن شخص مورد نظر  به صدا در می آید. این شماره ها اختصاصی است و فقط یک تلفن می تواند آن شماره را در اختیار داشته باشد.

این نکته نیز قابل ذکر است که هر سیم تلفن متصل به سانترال مشخصا نام می گیرد و جا به جایی تلفن شماره داخلی ثابت نمانده و تغییر میکند.

 

عضویت در کانال آموزشی با عضویت در خبرنامه، تمامی فایلهای آموزشی به ایمیل شما ارسال می شود.